Zmrzlina zo Štiavníka

2 996

Ak ste si chceli pred pár rokmi pochutnať na lahodnej zmrzline, stačilo zájsť do Bytče, kde predávali najlepšiu zmrzlinu v okolí. Tento rok sa ale situácia zmenila, a milovníci zmrzliny sa presunuli kúsok ďalej od Bytče, do neďalekého Štiavnika. V zmrzlinárni Simonka pripravujú chutnú zmrzlinu, za ktorou ľudia počas leta neváhali cestovať pravidelne každý víkend. Ako mnohí, ktorí pred nami stáli vrade hovorili: „je to najlepšia zmrzlina široko-ďaleko“, ďalšia pani zase spomínala, že sem chodí každú nedeľu z Trenčianskych Teplíc, lebo majú fantastickú slanú karamelovú zmrzlinu. Mamička s dvoma deťmi nás zase povedala, že deťom doma sladké nedáva, lebo sami si to nepýtajú, ale makovú zmrzlinu zo Simonky im dopraje raz za týždeň 🙂

Tak vyskúšali sme teda aj my, manžel vanilkovú, ja kakaovú. Obe boli lahodné, chutné a hlavne nás skvele schladili počas horúceho letného dňa!

Ak aj vy patríte k milovníkom sladkej dobroty zvanej zmrzlina, vyberte sa do Štiavníka! Jediné, čo Vás môže odradiť je 10-20 minútové čakanie, ale keďže jeseň je už za dverami bude to terazbez čakania!

2 komentáre
  1. Hermina hovorí

    Zdravím kedy budete mať slaný karamel Vdaka

    1. Mata.S hovorí

      zdravíme vás jožko, žiaľ nevieme musíte zistiť priamo v štiavniku 🙂

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.