Lavante Sky

0 490

Koncom roka 2018 otvorili v Dubnici nad Váhom luxusnú reštauráciu Lavante Sky nachádzajúcu sa na 13.poschodí modernej výškovej budovy Orion. Mnohých určite priláka hlavne zvučné meno šéfkuchára, ktorým je tu Michal Škorec.

Prostredie v ktorom sa reštaurácia nachádza je moderne zariadené s veľkoformátových presklenými oknami čo dodáva celému prostrediu šmrnc. Naozaj veľmi príjemné prostredie.

Po vstupe do reštaurácie nás privítala usmievavá čašníčka, ktorá nás hneď uviedla k nášmu stolu. Pripravili nám stôl pri okne s panoramatickým výhľadom na mesto. Keďže už bolo 20 hodín mali sme perfektný výhľad na vysvietenú Dubnicu. Objednané sme mali degustačné menu, takže na stole už bolo všetko prestreté. Nevedeli sme sa dočkať, kedy začnú jedlo servírovať. Milo nás prekvapilo, že predjedlo priniesol a prišiel predstaviť kuchár. Jedlo bolo moderne naservírované. Kuchár nám hneď predstavil celé menu, ktoré sme mali objednané a tak sme sa pustili s chuťou do toho!

Všade čítam na túto reštauráciu samé chvály, to môžem skutočne povedať aj ja, prostredie, personál, vybavenie reštaurácie, servírovanie jedla, skrátka všetko, až na jeden pre nás najdôležitejší detail… Počas celého večera sme hľadali v každom jednom jedle to najdôležitejšie – chuť. Žiaľ chýbal nám gurmánsky zážitok z jedla, nejaká zaujímavá chuť v danom jedle, to čo človeka pritiahne znova a znova do danej reštaurácie.

Nemôžem povedať, žeby jedlo bolé nechutné, to nie, bolo to fajn, ale niečo tomu chýbalo…. akoby povedali v Čechách – chýbal tomu „říz“!

Chystáme sa v najbližších dňoch ešte do Reštaurácie Elite, ktorá sa nachádza v Novej Dubnoci, uvidíme, ktorá z týchto dvoch reštaurácií nás očarí viac 🙂 Obe reštaurácie boli otvorené zhruba v rovnakom čase a fungujú na veľmi podobnom princípe, tak som zvedavá ešte na tu druhú….

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.