Luxus podobný Dubaju: Egyptské letovisko Marsa Matrouh pri Stredozemnom mori

0 111

Marsa Matrouh na severe Egypta, v obklopení Stredozemného mora, je miestom, na ktorom váš karibský sen o luxusnej dovolenke ožíva. Od návštevy tohto rajského letoviska vás navyše delia iba 3 hodiny príjemného letu lietadlom a výhodné ceny last minute od BIGTRAVEL.

Egyptská dovolenka bez extrémne vysokých teplôt

Marsa Matrouh sa nachádza na severozápade Egypta, priamo na pobreží Stredozemného mora. Leží približne 450 km od Káhiry a 300 km od Slávnej Alexandrie, čím sa stáva ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu aj dobrodružstva.

V porovnaní s inými egyptskými lokalitami je však táto oblasť známa svojím o niečo málo miernejším podnebím, čo z nej robí príjemnú destináciu na relax počas celého roka. Teploty tu väčšinou ani počas hlavnej sezóny nedosahujú extrémne hodnoty ako je tomu napríklad v Hurghade alebo Marsa Alam pri Červenom mori.

Pobrežie lemuje bezpečná rýchlostná cesta, ktorou sa zaisťuje pohodlný prístup k historickým a kultúrnym pamiatkam a oblasť sa tak stáva dokonalým centrom na spoznávanie turistami obľúbeného Egypta.

Hotelové komplexy európskeho štandardu s kvalitnými službami

Dubaju podobné alebo tradičnejšie stavby luxusných hotelových komplexov európskeho štandardu sú ďalšou špecifickou črtou lokality, ktorá sa podpisuje pod jej prepychový dojem. Páry, manželia ale aj celé rodiny s deťmi tak môžu od ubytovania v letovisku a dovolenky v Marsa Matrouh očakávať vysoký štandard, komfortné ubytovanie, vynikajúcu gastronómiu a širokú škálu voľnočasových aktivít.

Mnohé hotely vám ponúkajú aj wellness, spa a fitness centrá, bazény a rôzne športové zariadenia. Pod nezabudnuteľný pobyt sa samozrejme podpisuje aj profesionálny a milý personál, ktorý sa stará o to, aby sa každý jeden hosť cítil ako v raji.

Luxusné biele pláže s pozvoľným vstupom do azúrovo modrého mora

Ak sa ešte pred výberom konkrétneho hotela zahľadíte na obrázky alebo si pozriete videá o tomto „orientálnom Karibiku“, veľmi rýchlo zistíte, že jednou z jeho najväčších atrakcií sú jeho nádherné exotické pláže. Doslova biele pobrežia s pozvoľným vstupom do azúrovo modrého mora sú ideálne pre rodiny s deťmi ako aj pre tých, ktorí hľadajú relax a oddych. Biela farba piesku vytvára s azúrovo modrým nebom dokonalý kontrast, vďaka ktorému budete dovolenku vnímať aj po estetickej stránke.

Čisté a teplé vody sú navyše ideálne na plávanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné športy. Prírodná krása tohto regiónu je naozaj jedinečná a preto veľmi často poskytuje útočisko aj pre milovníkov prírody a fotografov.

Pyramídy, Alexandria, najväčšia knižnica na svete a Oáza Siwa na dosah ruky

Marsa Matrouh nie je len o plážach a luxusných hoteloch. Aj blízkosť k historickým a kultúrnym pamiatkam robí z tohto letoviska výnimočné miesto. Pyramídy v Gíze, ktoré sú jedným z divov starovekého sveta, sú v dosahu jednodňového fakultatívneho výletu. Mesto Alexandria, s jeho bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, je vzdialené len niekoľko hodín cesty, v ktorom mimochodom môžete navštíviť Alexandrijskú knižnicu, ktorá je najväčšou na svete a zároveň dôležitým centrom vzdelávania a kultúry.

Ďalšou zaujímavou a iba z letoviska Marsa Matrouh najlepšie dostupnou je Oáza Siwa, ktorá je známa svojou jedinečnou architektúrou, bohatou históriou a prírodnými prameňmi. Obľúbená je najmä medzi turistami, ktorí hľadajú autentický zážitok a chcú spoznať tradičný egyptský spôsob života.

Či už teda hľadáte relax na bezkonkurenčne nádhernej pláži, ktorú lemuje azúrovo modré more, alebo si chcete vychutnať spoznávanie miestnej kultúry a histórie spojenej s dobrodružstvom, Marsa Matrouh má všetko, čo pre takúto dovolenku potrebujete. Stačí si s CK BigTravel vybrať vhodný termín a hotel a za niekoľko hodín si môžete všetok tento luxus užívať plnými dúškami.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.