INVISALIGN – neviditeľný zubný strojček

0 1 847

Od dnešného dňa budem pravidelne pridávať články na tému INVISALIGN – neviditeľný strojček na zuby. Dôvod, prečo som sa rozhodla napísať vlastnú skúsenosť je ten, že aj ja patrím medzi ľudí, ktorí absolvujú liečbu týmto typom strojčeka.

Ako malé dieťa som nosila vyberateľný strojček na zuby, avšak ako to už býva, vôbec sa mi to nepáčilo, nebavilo ma nosiť ho, a tak som ho postupne odložila na „dno šuplíka“. Vtedy mi liečbu v plnej výške hradila poisťovňa. Prvý, aj posledný krát….

S pribúdajúcimi rokmi som si začala uvedomovať, že krivé zuby nie sú pekné a aj mi začali vadiť. Tak som ako 17-ročná začala zvažovať liečbu klasickým kovovým strojčekom (kovový fixný aparát). Liečbu mi už ale museli v plnej výške hradiť rodičia, totiž na Slovensku prispievajú zdravotné poisťovne na strojček len 1x v živote. Počas nosenia strojčeka som nemala žiadne problémy, samozrejme drátiky mi hlavne po výmene spôsobovali nepríjemné zošúchanie ďasien, ale dalo sa to prežiť, bolesť pri nosení som ale necítila. Po skončení liečby som mala pocit, že je všetko super, lebo zuby vyzerali aspoň pri pohľade v poriadku, tak ako zubárka naplánovala liečbu. Ale žiaľ ako som teraz po rokoch zistila, moji rodičia doslova vyhodili peniaze von oknom, pretože zuby vyzerali iba vzhľadovo OK, avšak korene, sa vôbec nevyrovnali!

Keď som ale teraz po rokoch našla konečne odborníka, ktorý chce vyriešiť môj problém s chýbajúcimi zubami a s retinovaným zubom, tak som prišla hneď na prvej kontrole u tohto odborníka na to, že strojček, ktorý som nosila vôbec nesplnil to čo mal, pretože zuby sa vyrovnali, ale korene zostali ako boli. Prvý zubár, ktorý otvorene povedal, LIEČBA NESPLNILA SVOJ ÚČEL. U iného „odobrníka“ v Trenčíne mi bolo povedané, že ja ako pacient som mala upozorniť zubárku, že mi strojček nesplnil to čo mal, a že bolo treba vyrovnať aj korene. Chápete? JA, laik, som mala upozorniť lekárku…. no žijeme na Slovensku takže sa nečudujem, tu nenesie nikto za nič zodpovednosť….

Najúžasnejší zubár v Brne mi ale povedal, že všetko sa dá vyriešiť, aj retinovaný zub, aj chýbajúce zuby, aj problém s ustupujúcou kosťou, skrátka všetko. Naplánoval detailný postup liečby a pustili sme sa do toho.

Operácia retinovaného zuba sa nepodarila v zmysle jeho transplantácie, ale aspoň už ho nemám v ústach a vznikol priestor pre ďalšie riešenie. Po 3 mesiacoch od operácie nasledovalo nasanie neviditeľného strojčeka, ktorého cieľom bude odstrániť medzeru po zuboch, ktoré mi nenarástli. Celkovo mi chýbajú 3 zuby, dva sa nahradia posunutím zubov a tretí sa nahradí po absolvovaní liečby buď implantátom alebo sa vytvorí adhezívny mostík.

Takže hurá do toho INVISALIGN začíname! Teším sa a budem pridávať vlastné skúsenosti aj pre ostatných ktorí váhajú či investovať alebo nie.

Ja som za neviditeľný zubný strojček INVISALIGN FULL zaplatila 90-tisíc českých korún. Pred zadaním do výroby som poslala 50-tisíc a zvyšných 40-tisíc uhradím po prvej návšteve po 3.mesiacoch liečby. Tak poďme do toho!

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o mojej liečbe čítajte aj ďalšie články na webe v sekcii „ZUBAR“ a sledujte náš youtube kanál 🙂

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.