Zmena je život, našla som zubára ktorý IDE DO TOHO!

0 411

Na úvod musím povedať, že od malička mám problémy so zubami, nenarástli mi v plnom počte (chýbajú mi celkovo 3). Tie nespočetné množstvá návštev u najrôznejších zubárov o tom napíšem zase iný článok…. Možno keby som bola dieťaťom teraz tak by na môj prípad odhalil včas a lekári by riešenie našli. Teraz som už ale dospelá a našťastie som po 33.rokoch našla lekára, ktorý sa ničoho nebál a hneď pri prvej návšteve stanovil celý plán liečby. Cestovať za ním musím síce do Čiech, presnejšie do Brna, ale neodradila ma ani ta diaľka.

Hneď po prvej návšteve som totiž vedela, že sa našiel niekto, kto mi chce naozaj pomôcť. Vybavenie na tejto klinike je špičkové, personál úplne super.

Po príchode na kliniku nás privítala milá recepčná, usadila nás a povedala, že mám chvíľku počkať a hneď sa mi budú venovať. O chvíľku už prišla druhá kolegyňa s formulárom v ruke, všetko som vyplnila a následne mi povedali, že mi spravia 3D RTG a panoramatický RTG. Bez týchto základných pomôcok sa ťažko robia závery a hľadajú riešenia. Po chvíľke boli snímky hotové a už som sa presúvala do ambulancie k pánovi doktorovi. Hneď ma privítal so širokým úsmevom, podal ruku (môj príbeh som mu už nerozprávala, nakoľko som mu ho celý detailne napísala do mailu ešte pred návštevou). Na obrazovke počítača otvoril oba moje snímky a hneď spustil, nepotreboval nič hodiny či dni študovať, skrátka všetko videl a plynule doslova „sypal z rukáva“.

Bol to prvý lekár, ktorý mi povedal, že retinovaný zub je možné transplantovať na miesto kam patrí. Nechápala som o čom rozpráva, veď nikto predtým nič také ani nevyslovil. Ak by sa zub podarilo transplantovať tak kde patrí, nasadil by sa na zuby strojček (klasický kovový) a tým by zub držal na mieste, plus by sa postupne posunuli všetky zuby, aby sa úplne uzatvoril celý okruh zubov. Takže by už žiadne implantáty neboli potrebné, zrazu by som mala akoby všetky zuby! Vo svete sa tento zákrok robí bežne a s vysokou mierou úspešnosti – až 90%. WAU povedala som si.

A čo ak sa to nepodarí??? Ak sa nepodarí zub transplantovať do 20 minút na správne miesto budeme ho mať aspoň vonku, a nebude už viac zavadzať a bude možné zvažovať aj implantáty ak sa vytvorí dostatočne hrubá kosť. Ak sa transplantácia nepodarí nasadí sa buď kovový strojček alebo neviditeľný (ako sa už ja rozhodnem) a zuby sa začnú posúvať smerom dopredu k hryzákom, aby sa úplne uzatvoril oblúk v mieste chýbajúcich dvoch zubov a tretí sa nahradí implantátom alebo mostíkom.

Liečba nebude síce trvať rok, bude to dlhšie, ale výsledok bude stáť za to!

Po 33.rokoch som zrazu mala riešenie mojich nešťastných zubov, neuveriteľné! Mala som si všetko premyslieť a ozvať sa. Dlho som neuvažovala a objednala sa na termín operácie retinovaného zuba a všetko sa to začalo….

A áno určite sa pýtate na to najdôležitejšie, ako znie meno toho môj skvelého lekára – je to MUDr. Vladimír Filipi, Ph.D. zo súkromnej kliniky SORRISOhttp://www.sorriso.cz

Ak máte pocit, že ide o reklamný článok, tak sa mýlite, dôvod, prečo tento článok píšem je ten, že som šťastná, že po rokoch konečne niekto naozaj rieši môj problém so zubami.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.