Ako ma rok trvajúca bolesť priviedla k môjmu zubárovi

0 501

Od zubára s úsmevom….

To je slogan mladého, veľmi šikovného zubára, ktorý má svoju ambulanciu v malej Slovenskej obci – Skalka nad Váhom, na prízemí obecného úradu.

Ja som sa k tomuto zubárovi dostala úplnou náhodou vďaka MDDr. Novotnému zo zubnej online poradne, ktorý mi poradil dve zubné ambulancie v blízkosti môjho domova, jednu v Žiline, kam som volala ako prvé, ale najbližší termín mi vedeli dať do týždňa čo bolo pre mňa s bolesťou nemysliteľné čakať ďalší týždeň. Tak som v „druhom kole“ skúsila ešte druhú možnosť – ambulanciu v Skalke nad Váhom – vzali ma hneď. Napísala som im súkromnú správu cez facebook, pán doktor mi odpísal skutočne rýchlo, a na ďalší deň som už sedela u neho v kresle.

Poďme ale pekne po poriadku, prečo som musela ísť s bolesťou až sem…

Viete, keď má človek doma dvojročné dieťatko, ktorému sa snaží čo najviac venovať, popritom sa snaží aby doma všetko fungovalo ako má, a musí si nájsť aj čas na prácu do firmy, a pritom všetkom ho neustále otravuje rok pretrvávajúca bolesť zuba, je to fakt des!

Keď prídete k zubárke so slovami, že zub, ktorý Vám opravovala pred pár týždňami Vás stále bolí, a tá Vás privíta slovami: „Čo zase“, tak máte naozaj blbý pocit, lebo ten zub skutočne bolí. Prídete raz, prídete druhý krát, tretí, potom už aj sestričke Vás je ľúto, lebo vidí, že zub Vás skutočne bolí a lekárka len pozrie na zub, nespraví ani len RTG, nevyvŕta plombu, ktorú tam dala…. no je to smutné. Po tretej návšteve, pri ktorej zase len pozrela do úst, a mám si dať lieky keď to bolí som si povedala dosť! Veď to trvá už rok!Išla som k miestnemu zubárovi, ktorý je považovaný za najlepšieho, ten ma hneď vzal (keďže mi u neho vybavil tatino konzultáciu), spravil RTG a povedal, že sa nedá povedať čo môže zubu byť, ale že ak chcem, skúsi mi vytiahnuť koreň a že hádam to ustúpi. Ale že až o také 2-3 dni, skôr sa mu nedá.

Bolesť ale trvala, tak som večer napísala na online poradňu dr. Novotnému, a ten ako som uviedla vyššie mi odporučil zubára v Skalke nad Váhom.

Keď som prišla do ambulancie v Skalke nad Váhom, zostala som prekvapená, že zubár v malej dedinke má recepciu. A keď som vošla do ambulancie nechápala som, že okolo neho behajú 3 sestričky, áno tri, u mojej zubárky bola jedna, ktorá bola sestričkou, pokladníčkou, recepčnou, skrátka všetko čo Vás napadne.

Zubár pozrel RTG, ktorý som priniesla, ale samozrejme povedal, že musí odvŕtať plombu, aby zistil, či nie je pod ňou kaz. A čuduj sa svete bol, a ešte aj aký veľký! Takže moja bolesť nebola vymyslená ako sa ma niekto snažil rok presvedčiť. Takže pani zubárka mi nielenže zle odvŕtala kaz, ale ešte si aj nechala kráľovsky zaplatiť. Super, však?

A ako prebiehala oprava zuba v samotnej ambulancii? Pred začiatkom si pán doktor zub nafotil, vysvetlil mi postup a pustil sa do opravy. Najskôr podal slizničnú anestéziu (aby som necítila vpichnutie do ďasna), následne injekčnú anestéziu. Následne mi sestrička vysvetlila, že mi do úst vložia tzv. gumovú blanu, ktorá sa umiestni na korunky zubov a priloží sa na ústa, aby sa pri vytváraní kompozitnej výplne nedostali sliny na zuby. Zaujímavé, dovtedy som nič také nezažila. Po pár minutách sa už pán doktor pustil do práce. Najskôr odvŕtal pôvodnú plombu a hneď mi povedal, že môžem na obrazovke vidieť, aký veľký kaz je popod celou plombou na zube, čiže chápe prečo ma trápi bolesť. Pán doktor pracoval pod mikroskopom, všetko mi detailne vysvetľoval, sestričky behali okolo neho a podávali mu čo potreboval k svojej práci. Jedna odsávala, druhá podávala materiál pre vytvorenie kompozitnej výplne, tretia asistovala. A ja som všetko sledovala na obrazovke, všetko čo pán doktor videl v mikroskope sa mne premietalo v telke, paráda! Po skončení znova všetko nafotil a v počítači mi ukázal kde sme začali a ako sme skončili.

Predstavte si, necítila som žiadnu bolesť pri oprave zuba. Nie ako dovtedy. Pre mňa zatiaľ najlepší zubár u akého som bola. Perfetkný prístup, moderné vybavenie a všetko prebehlo bez bolesti. Verím, že teraz konečne ustúpi aj rok pretrvávajúca bolesť môjho zuba.

A predstavte si tá hnusná bolesť úplne, ale úplne ustúpila! A keďže teraz prešiel rok, rozhodla som sa o mojej skúsenosti napísať, pretože aj od zubára sa dá ísť s úsmevom….

Takže ak aj Vás trápia problémy so zubami a neviete ako ďalej, skúste sa pozrieť na prácu pána doktora MDDr. Mareka Vlnu https://www.facebook.com/www.dentalis.sk/, síce zaplatíte o niekoľko desiatok euro viac ako u Vášho zubára, ale výsledok bude určite stáť za to!

Ja možno vďaka odporúčaniu od pána doktora Vlnu budem mať aj normálne zuby, keďže ma odporučil na konzultáciu do Brna, kde ma privíta jeho český kolega.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.