Dôvod, prečo som sa rozhodla založiť tento web je veľmi jednoduchý. Pred pár mesiacmi som sa aj ja stala mamičkou. Skôr, ako prišla naša dcérka na svet hľadala som skúsenosti mamičiek na internete. Často som prichádzala na diskusné fóra, na ktorých boli najmä negatívne skúseností, hlavne čo sa pôrodu samotného týka, ale samozrejme aj skúseností týkajúce sa prvých dní s dieťatkom.

Sama zisťujem, že ak je niekto s niečim spokojný nemá potrebu to niekde písať, preto väčšia diskusných fór obsahuje vo veľkej miere negatívne skúseností. To, čo platí aj v bežnom živote platí aj v oblasti materstva a rodičovstva ako takého. Ak si niekto objedná napríklad dovolenkový pobyt a je spokojný, tak sa rád na dané miesto vráti opäť a nikde o tom nepíše. Ak ale niekto zažije negatívnu skúsenosť, ihneď o tom všade píše.

Spokojné mamičky tiež nemajú dôvod niekde niečo vypisovať skrátka sú šťastné, naopak nespokojné neustále svoje negatívne skúsenosti šíria ďalej a ďalej, a potom vznikajú u budúcich mamičiek zbytočné obavy. A práve preto, aby som sa aj ja podelila s ostatnými mamičkami o moje reálne skúsenosti, obavy, ťažké i krásne chvíle založila som túto stránku.

Nie nemusíte sa obávať nebudem Vám tu ponúkať žiadne moje zaručené rady či skúseností za peniaze, ani žiadne online knihy za peniaze, NIČ také! Práve naopak, budem sa snažiť napísať tak o dobrých ako i zlých skúsenostiach, a všetko úplne zadarmo. Budem rada, ak ak vy pripojíte do diskusie svoj názor či skúsenosť. Samozrejme môžete mať celkom opačný názor na to, čo napíšem ja, a aj v tomto prípade opäť ocením každý názor.

Milé mamičky, nezabúdajte, že tak, ako je každá z nás iná, takisto iné sú aj naše detičky. To, čo je pre jedno dieťatko dobré nemusí byť dobré pre iné.

A to najdôležitejšie nakoniec: Najdôležitejšie je byť vyrovnaný a šťastný, vtedy bude šťastné aj spokojné aj Vaše dieťatko! 9 mesiacov, kedy mamička nosí pod srdcom svoje bábätko ubehne ako voda a rovnako rýchlo plynú aj dni s našimi detičkami. Preto si každý jeden deň vychutnávajte naplno a nič neodkladajte na ten nasledujúci, milujte svoje dieťatko a sledujte jeho potreby od narodenia!

 

PS: pozrite si aj môj youtube kanál, na ktorom nájdete rôzne zaujímavé informácie: https://www.youtube.com/@cestovatelka

 

 

A na záver ešte niečo navyše! Môj 100 € kupón na Vašu dovolenku vo Valamare, či sa vyberiete k moru, alebo na hory, využiť ho môžete všade, je to len na Vás, páči sa: https://www.valamar.com/en/ambasador-forma?data=MTAwMTA2MDU4Mzg5