Príspevok od mesta pri narodení dieťaťa v meste Púchov

0 472

Možno to mnohí Púchovčania ani netušia, ale naše mesto prispieva každej rodine pri narodení dieťatka sumu 100 €. Nie je to žiadna horibilná suma, ale myslím si, že na privylepšenie je to naozaj čiastka za ktorú zakúpite niekoľko balení jednorázových plienok, niekoľko kúskov oblečenia pre bábätko či iné drobnosti. Samozrejme pri všetkých výdavkoch, ktoré majú rodičia pri novorodencovi je to doslova nič, ale každé euro je dobré!

Len treba myslieť na to, že čas na podanie žiadosti je len 2 mesiace odo dňa narodenia dieťatka.

Najhoršie je, že Vám nikto nepovie na čo všetko máte nárok, v tomto štáte Vám totiž každý povie len to, aké sú Vaše povinnosti, avšak čo sa týka Vašich (našich) práv, tak o tom nehovorí nikto. To je už len dobrovoľné. Kto zistí, že má nárok na tento príspevok a stihne oň požiadať v požadovanej lehote má šťastie a sumu 100 € môže čakať do pár dní od podania žiadosti na svojom účte.

V podstate je to jednoduché. Stačí ísť na stránku mesta puchov.sk, vytlačiť si formulár, ktorý sa nachádza na konci tohto dokumentu http://www.puchov.sk/public/docs/tlacivaformulare/zasady%20podpory%20mladych%20rodin.pdf, vyplniť svoje údaje a následne sa vybrať na Mestský úrad. Na Mestskom úrade je potrebné najskôr navštíviť Matričný úrad, na ktorom mamička (žiadateľka o príspevok od mesta) overí svoj podpis (myslím, že som platila 2,50 € už si ale presne nepamätám tu sumu, ale nebolo to veľa) a následne už len vyplnený formulár odovzdá. Za pár dní je suma 100 € na Vašom účte (v našom prípade to bolo za 7 dní).

Nezabúdajte na to, že o tento príspevok musíte požiadať do 2 mesiacov od narodenia dieťatka!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.