Prídavok na dieťa

0 407

Výška prídavku na dieťa sa postupne zvyšuje, avšak stále je to žalostne nízka suma, za ktorú dokáže mamička kúpiť pre dieťatko akurát tak jeden balík plienok, jeden sunár a jedno veľmi lacné tričko. Výška prídavku na dieťa je pre rok 2015 stanovená na 23,52 €.

A z čoho platiť ostatné výdavky, veď dieťatku nestačia jedny plienky, či jeden sunár na mesiac. Najmä malé bábätko spotrebuje mesačne niekoľko balení jednorázových plienok, v prípade ak mamička nemá dostatok materského mlieka tak aj balení sunárov je potrebných niekoľko a to nehovorím o oblečení, kozmetike a ďalších dôležitých „drobnostiach“ bez ktorých si nedokáže žiadna matka predstaviť svoj každodenný život.

Všade sa hovorí o tom, že Slovákov sa rodí čoraz menej, ale nikto nehľadá príčinu a najmä nikto nerieši problematiku mladých rodín. Nielen prídavok na dieťa je veľmi nízky, ale rovnako nízka je aj suma rodičovského príspevku. Veď aj minimálna mzda či minimálny dôchodok sú v oveľa vyššej sume, pričom mamička na materskej predsa musí zabezpečovať všetky potreby dieťatka. Vôbec sa nečudujem, že mladí ľudia odkladajú rodinný život na čoraz neskorší vek. Veď vlastné bývanie je obrovským luxusom, a ak si chcú mladí založiť rodinu zostáva na otcovi ako živiteľovi rodiny obrovská zodpovednosť a ťarcha. Vôbec sa nečudujem, že väčšina mladých ľudí sa snaží nájsť si dobrú prácu, niečo si našetriť a na dieťatko prichádza čas až niekedy okolo 30-tky a neskôr.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.