Chcete sa báť? Predstavujeme vám 5 najstrašidelnejších miest sveta

0 542

Mnohým z nás starí rodičia rozprávali príbehy o strašidelných domoch a jeho obyvateľoch na konci mesta. Nikdy sme im však tak celkom skutočne neuverili a dôležitosť týmto veciam možno ani nepripisovali. My vám ale ukážeme miesta, ktoré sú nie len desivé, ale v skutočnosti aj existujú. Pre mnohých nadšencov takéhoto adrenalínu sú dokonca skvelým nápadom na výlet. Prečítajte si o nich niečo a možno to bude aj váš prípad.

Ostrov bábik, Mexiko

Krásne umelé kanály mesta Xochimico, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Mexico City, boli vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1987. Ukrývajú však aj svoje  možno pre niekoho desivé tajomstvo. Podľa miestnej legendy bol Isla de las Munecas, známy ako Ostrov bábik,  vytvorený jeho správcom. Ten v spomínaných kanáloch objavil telo mladého dievčatka, ktoré sa utopilo a na jej úctu zavesil na strom bábiku.

Tejto vášni sa venoval aj ďalších päťdesiat rokov, čoho výsledkom je obvešaný strom bábikami, niekedy aj len ich jednotlivými končatinami, ktoré časom menia na svojom pôvodnom charaktere. Správca zomrel v roku 2001, ale toto miesto, ktoré pôsobí dosť nepríjemne tu ešte zostalo.

Katakomby v Paríži

Lebky kam oko dovidí, by mohol byť spravodlivý popis slávnej Parížskej katakomby. Tento podzemný labyrint je miestom plných mŕtvol z pôvodného cintorína, ktorý sa časom preplnil. Aj toto je pre niekoho možno „ideálna“ príležitosť na adrenalínový výlet počas daždivého dňa. Labyrint je obrovský a obsahuje tisícky kostí.

Edinburský hrad v Škótsku

Škótsko patrí ku krajinám, ktoré majú jeden z najväčších podielov na strašidelných miestach. Ale práve historické mesto Edinburgh má byť najviac strašidelné miesto v Európe. Návštevníci tohto hradu tvrdili, že majú paranormálne zážitky, najmä s „hudobníkmi“, ktorí sa tam dookola objavujú. Do zoznamu desivých miest z tohto regiónu sa môžu tiež zaradiť aj staré cintoríny a podzemné trezory, ktoré ukrývajú svoje tajomstvá, čo asi každý z vás odhaliť netúži.

Hrad dobrej nádeje v Južnej Afrike

Casteel de Goede Hoop (1666) je najstaršou stavbou v Južnej Afrike. Ako pevnosť a väzenie má za sebou stovky rokov histórie a strašidelných zážitkov. Bývalý guvernér Pieter van Noodt je údajne prekliaty a potuluje sa po múroch tohto hradu. Tak si na neho pri svojom výlete do tejto exotickej krajiny dávajte pozor 🙂

Ostrov Poveglia v Taliansku

Ostrov, ktorý bol kedysi azylom, karanténou stanicou a masovým pohrebiskom pre obete moru, neznie ako ideálny tip na dovolenku. No aspoň okolitá príroda je tu krásna a v jej blízkosti dokonca ležia známe Benátky.

Strach je pre človeka v určitej miere aj prospešný, pomáha nám zvládať náročné situácie  a učí nás byť voči nepríjemným a najmä nečakaným situáciám odolnejšími. Ak ho spojíte s poznávaním niektorých zaujímavých častí sveta, bude to užitočné a zaujímavé zároveň. Na záver nám neostáva dodať nič iné, ako netreba sa ničoho obávať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.