Celoročné cestovné poistenie

0 449

Ak si myslíte, že idem robiť reklamu nejakej konkrétnej poisťovni, ste úplne vedľa! Dôvod, prečo som sa rozhodla napísať tento článok je vlastná skúsenosť….

Keďže dosť cestujeme, uzatvárame si každý rok celoročné cestovné poistenie. Za tie roky sme už mali poistenie od rôznych poisťovní, a postupom rokov sa aj poistné krytia zvyšujú, a poisťovne pridávajú do svojich balíkov cestovného poistenia stále nové možnosti krytia. Okrem liečebných nákladov sú to poistenie úrazu, asistenčné služby, právna ochrana v zahraničí, storno zájazdu, poistenie batožiny, a mnoho ďalších služieb.

Teraz je asi takou najväčšou novinkou cestovné poistenie zahŕňajúce aj poistenie pre rekreáčnych hráčov golfu, to som si všimla u viacerých poisťovní, keď som si zrovna teraz porovnávala ceny poistiek.

O čom som ale chcela napísať je fakt, že v prípade ak si zakúpite poistenie RODINA, čiže poistná zmluva je jedna a sú na nej uvedené mená viacerých členov rodiny, klasicky mama, tato a deti, tak pozor na obchodné podmienky poisťovní! Poisťovne vo väčšine prípadov rodinného poistenia považujú za rodinu „Poisteného a nemenované osoby“. Poisteným sa myslí osoba, ktorá poistku uzatvára a nemenované osoby sú zvyšní členovia rodiny. Takže ak poistku uzatvára manželka, tak je aj poistenou osobou. Jej manžel a deti sú nemenované osoby.

Tu sa ale dostávame k najdôležitejšej veci, na ktorú väčšinou vôbec poisťovne poistencov neupozorňujú, pretože táto najpodstatnejšia vec sa nachádza v ich Obchodných podmienkach… A to je fakt, že ak by, ako som uviedla vyššie bola manželka poistenou osobou (tá ktorá poistku uzatvárala), a jej manžel je teda nemenovanou osobou, a ak by on cestoval do zahraničia sám a nastala by poistná udalosť bol by problém. Pretože v Obchodných podmienkach sa uvádza, že poistka platí len vtedy, ak nemenované osoby (čiže v tomto prípade manžel alebo deti) cestujú len spoločne s Poistenou osobou (v tomto prípade s matkou). Ak by manžel cestoval sám, alebo by deti cestovali napríklad so starými rodičmi a nastala by poistná udalosť je poistka považovaná za NEPLATNÚ!

Takže pozor na to, dôležité je čítať si dôkladne podmienky aj pri uzatváraní Cestovného poistenia, rovnako samozrejme aj pri iných poistkách.

Ako to už býva zvykom, ak Vám niekto niečo ponúka snaží sa Vám to predať za každú cenu, ak ale neskôr vznikne problém, je už vašou smolou, že ste si neprečítali Obchodného podmienky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.