Kempinski Palace Portoroz Slovenia

Vitajte v luxusnom 5* hoteli v Slovinskom Portoroži! Vitajte v hoteli Kempinski Palace Portoroz Slovenia...

0 216

Ak by ste radi zavítali k Jadranskemu moru a nemáte chuť cestovať stovky kilometrov, tak tu ste na správnom mieste.  Vzdialenosť medzi Portorožom a Bratislavyou je len 560 kilometrov čiže ani nie za 6 hodín jazdy autom ste na mieste. Nádherný hotel, v ktorom sa spája história s modernou architektúrou. Pre ubytovanie si môžete zvoliť izby buď v historickej budove, alebo v novopostavenej modernej prístavbe hotela. Pri rezervácií podľa fotiek vidíte, v ktorej časti bude Vaša izba. Izby, v ktorých je historický nábytok sú v historickej časti hotela, a moderný nábytok značí, že budete ubytovaní v novej časti hotela. Každá izba aj suita má svoje čaro, záleží preto len od Vášho vkusu, ktorý typ ubytovania zvolíte. Izby s výhľadom na more sú za príplatok, ale určite sa oplatí priplatiť si. Ja milujem otvoriť okno, sledovať more a hlavne dýchať morský vzduch, to je naozaj na nezaplatenie. Balkóny sú rozlohovo väčšie v modernej časti hotela, a skutočne veľkolepé terasy ponúkajú suity v modernej časti hotela. Súčasťou terasy v modernej časti (pri ubytovaní v suite) je aj posedie a ležadlá, čo Vám zabezpečí dokonalý oddych a relax.

Vstup do hotelového spa je pre ubytovaných hostí bezplatný. K diszpozícií sú sauny, oddychová zóna, vírivka. Súčasťou hotelového spa je aj bazénová časť, ktorú tvorí malý vnútorný bazén a veľký plavecký bazén, ktorý sa nachádza vo vntúri a je prepojený s vonkajším bazénom. Voda v bazénoch je morská, čo je tiež veľké plus. Dostatok ležadiel a slnečníkov je tak vo vnútornej časti ako aj vonku okolo bazéna. Pitný režim pre hostí je zabezpečný – každý hosť dostane fľašu balenej vody. Uteráky sú hosťom k dispozícií neustále. Vo vnútornej časti hneď pri bazénoch sa nachádza aj POOL BAR, kde si hostia môžu objednať nielen drinky, ale aj jedlo pre seba a svojich najmenších (detské menu je aj tu samozrejmosťou).

Pláž sa nachádza len pár metrov od hotela (zhruba 200 metrov). Prejdete cez cestu, pár krokov po promenáde a ste na hotelovej pláži. Hoteloví hostia majú zadarmo k dispozícií slnečník s ležadlami, a tí, ktorí si vyberú ubytovanie v niektorej suite majú k dispozícií ležadlá s baldachýnom – skutočný luxus. Pre každého hosťa je aj tu k dispozícií fľaša balenej vody. Pláž je piesková a vstup do mora je po schodíkoch z móla. Nechýba ani menšia časť pláže z ktorej je pozvolný vstup do mora. Dno v mori je pieskové a na niektorých miestach je v mori cítíť trávu (každý deň niekoľko krát počas dňa zberali z mora aj pláže vyplavenú trávu). Hotel síce nemá na pláži vlastný bar či reštauráciu, avšak priamo na pláži sa nachádzajú reštaurácie takže aj tu si viete kúpiť občerstvenie. Nás ak premohol hlad, tak sme prebehli pár metrov do hotela a pochutnali sme si na dobrotách, ktoré podávajú v záhradnej kaviarni „FORMA VIVA“. Ponúkajú tu vynikajúce zákusky a dezerty, niekoľko druhov káv, drinky a snacky vo forme rôznych druhov sendvičov. Keďže je to záhradená kaviareň, bezproblémov sem môžete prebehnúť aj v plážovom oblečení.

 

Raňajky sa podávajú v raňajkovom salóniku CRYSTAL HALL, v nádhernej historickej časti hotela s prekrásnymi lustrami a maľbami. Ponuka jedál je veľmi pestrá, nechýba ani príprava jedál priamo pred hosťom, šunky, syry, nátierky, veľa ovocia a zeleniny, jogorty, mliečne výrobky, vynikajúce oriešky, čerstvé ovocné šťavy, šampanské a veľa, veľa jedla. Tu si vyberie naozaj každý a dokonca sa raňajky podávajú až do 12:00 hod.

Na večeru sme chodili do hotelovej reštaurácie Restaurant FLEUR DE SEL, kde je predpísaný dress code Smart Casual. Vybrať si môžete sedenie na terase alebo v klimatizovanej reštaurácií. Ponuka je pestrá od predjedál, cez polievky, hlavné jedlá a dezerty,  nechýba ani menu pre najmenších. Oceňujem širokú škálu jedál z rýb, výborný bol aj burger a z detského menu mal najväčší úspech čokoládový brownie (aj medzi nami skôr narodenými). My sme zvyknutí si na večeru objednávať v hoteloch Kempinski servírované menu, toto by mohli doplniť, inak nebolo čo vytknúť.

Súčasťou hotela je aj Michelinská reštaurácia s 1 hviezdičkou – Restaurant SOPHIA. Tu sme žiaľ nestihli navštíviť, ale aj to je dôvod, aby sme sa sem opäť vrátili a vyskúšali tunajšie špeciality.

Personál v hoteli je veľmi milý, priateľský, ústretový a zdvorilý.

Tento hotel určite navštívime opäť. Výborné jedlo, nádherné suity, pláž pár krokov od hotela, krásne mesto, a prijateľná vzdialenosť od Slovenska naozaj ideálne miesto na dovolenku či už vo dvojici alebo s rodinou. Tu nebolo čo vytknúť 🙂

Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu hotela Kempinski Palace Portoroz Slovenia!

Ak aj Vás zaujal tento nádherný hotel v Slovinskom meste Portorož, určite si rezervujte ubytovanie priamo cez hotel, a ak sa pridáte do Klubu Discovery budete môcť využívať všetky výhody, ktoré členstvo prináša. Rezervácia priamo cez hotelový portal https://www.kempinski.com/en/palace-portoroz je cenovo najvýhodnejšia a hlavne prináša hosťovi najviac výhod.

 

Vidíme sa čoskoro 🙂

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.