„Churchill: Predurčený osudom“ Kniha o fascinujúcom živote veľkého štátnika

0 170

A presne takúto možnosť vám prináša nádherná kniha o živote veľkého štátnika od autora Andrewa Robertsa s názvom Churchill: Predurčený osudom. Prezradíme vám, prečo si ju prečítať.

Pohľad na život (1874-1965) v kontexte historických udalostí

Winston Churchill – meno, ktoré evokuje obdiv, rešpekt a výnimočnosť, aj po rokoch zanechalo v moderných dejinách nezmazateľnú stopu. A potvrdzuje to aj táto kniha, ktorá nie je len obyčajným životopisom, ale komplexným pohľadom na Churchillov život (1874-1965) v kontexte menej či viac významných historických udalostí.

Autor Andrew Roberts vám vo svojom unikátnom diele ponúka rôzne pohľady a názory, ktoré osvetľujú rôzne fázy života Winstona a nie vždy ľahkú dobu, v ktorej pôsobil. Kniha tak prenáša čitateľa do množstva príbehov a udalostí z politikovho života a špecifickej éry, a to všetko v pútavom štýle, akoby ste si čítali román.

Politik, ktorého zručnosti dodávali odvahu nielen Britom, ale celej západnej civilizácii

Kniha predstavuje Churchilla ako konzervatívneho realistu, ktorý politiku a vojnu vníma ako umenie možného. Jeho výnimočnosť ako štátnika spočíva najmä v tom, že sa dokázal postaviť proti prúdom bežných názorov svojej doby, čo nebolo v tých časoch vôbec jednoduché. A aj keď v mnohých „bitkách“ prehral, z rozhodujúcich momentov vyšiel vždy ako víťaz.

Kniha tiež skúma Churchillove osobné vlastnosti, jeho nesmiernu odvahu, psychologickú intuíciu a vynikajúce rétorické schopnosti, ktoré odohrali zásadnú úlohu počas jeho života. Rétorické zručnosti Winstona boli dokonca tak dokonalé, že počas boja o Britániu dodávali odvahu nielen samotným Britom, ale celej západnej civilizácii.

Kniha tak odhaľuje, že Churchill bol odvážnym človekom, ktorý povedal to, čo si myslel, bez ohľadu na dôsledky. Jeho charakteristická neústupnosť a schopnosť postaviť sa proti prúdu ho od ostatných odlišovala.

Chceli by ste v živote vystúpiť na vrchol? Musíte pracovať, zatiaľ čo sa iní bavia.“ Winston Churchill

Inšpirácia pre každého, kto hľadá múdrosť a návod na zlepšenie sveta

Relevantnosť diela je výrazná aj v tom, že autor Andrew Roberts vychádzal z najkvalitnejších zdrojov. Tými boli pamäti sovietskeho veľvyslanca Británie Ivana Majského a denníky kráľa Juraja VI., s ktorým sa Churchill pravidelne a počas dôležitých historických udalostí stretával.

Kniha Predurčený osudom vám prináša záblesky života svetoznámeho politika, jeho schopnosti meniť svet a neochvejné presvedčenie, že treba bojovať za veci, v ktoré veríme. Churchillov vplyv a význam sú nielen vďaka tomuto dielu dôležitou súčasťou našej existencie. Jeho filozofie sú skvelou inšpiráciou nielen pre dnešných lídrov, ale každého, kto hľadá múdrosť a návod na zlepšenie sveta.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť a dozvedieť množstvo iných zaujímavých informácií, určite si ju prečítajte.

Kto nepozná minulosť, je odsúdený prežiť ju znovu.“

George Santayana

Zdroj obrázka: Chanau/Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.