Horizont resort hotel s vysokým hodnotením na booking-u

0 504

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli navštíviť hotel Horisont Resort v Starej Lesnej bol fakt, že na booking.com má hodnotenie 9,1, čo je vo väčšine prípadov znakom kvality. Ďalším dôvodom bolo veľmi pozitívne hodnotenie od našich známych. Keď sme boli pred pár mesiacmi v Starej Lesnej, v hoteli Lesná tešili sme sa, kedy už príde čas nášho pobytu v Horizonte. Ten teraz nastal, a rada by som vyjadrila aj môj názor na tento hotel. Vzhľadom na to, že hotel je takmer stále počas víkendov plne vyťažený, rezervovali sme si pobyt niekoľko týždňov vopred.

Parkovisko pred hotelom bolo po našom príchode poloprázdne, takže zaparkovať nebol problém. Recepčný, ktorý nás privítal bol veľmi milý, avšak, a to sa nám stalo skutočne prvý krát, hneď druhá jeho veta bola otázka: „Môžete prosím hneď zaplatiť za pobyt?“, samozrejme sme zaplatili, veď to nebol problém. Hneď na to nás upozornili, že v sobotu bude v hoteli svadba. Povedali sme si OK, veď aj keď sme boli v Grand hoteli Praha, aj tam bola svadba a bolo to milé spríjemnenie pobytu.

Hotel ponúka ubytovanie v 1 a 2-lôžkových izbách STANDART, pre rodiny s deťmi sú určené izby FAMILY SUPERIOR, v presklených apartmánoch EXCLUSIVE SUITE a vo VIP aparmnánoch DELUXE SUITE.

Naša 2-lôžková izba Standart mala rozlohu 20 m2 , zariadena bola moderným nábytkom, s dostatočne veľkou manželskou posteľou a najmä s pohodlným matracom čo bolo veľké plus.  V izbe nechýbal LCD televízor, menšia pohovka a stolík. Vzhľadom na menšiu rozlohu izby nie je možné umiestnenie prístelky, čo je aj logické (detská cestovná postieľka sa do izby zmestí vedľa postele, ale priestor zostane nepriechodný). Súčasťou izby je aj minibar, trezor, rýchlovarná kanvica so setom na prípravu kávy a čaju. Kúpeľňa je spojená s WC a je dostatočne priestranná, nechýbala hotelová kozmetika, uteráky, fén. Izby orientované na hory sú bez balkóna, tie s výhľadom do doliny majú priestranný balkón. Izba bola čistá, upratovanie bolo zabezpečené každý deň.

V hoteli sme mali počas pobytu polpenziu, ktorá bola podávaná formou bufetových stolov v Culinary Restaurant. Výber bol celkom dobrý, len čo by mali jednoznačne zlepšiť sú suroviny, z ktorých varia. Kuchár sa môže snažiť koľko chce, ak varí z menej kvalitných surovín.  Stačí len spomenúť spišské párky či špekačky, ktoré boli na raňajky, kde bol podiel mäsa veľmi, ale veľmi slabý. Kuchyni v hoteli Horizont, sa budem venovať v ďalšom článku „Gastronómia v hoteli Horizont Resort„.

Veľkým pozitívom je wellness zóna hotela – Mountain Wellness. V saunovom svete nechýba parná, suchá, soľná a infra sauna, vedro s ľadovou vodou a odpočinková zóna. Privátny bazén s perfektným výhľadom na tatranskú prírodu, s vodou o teplote 32 stupňov je dostatočne veľký a nechýba v ňom niekoľko hydromasážnych víriviek. Priamo v bazéne si hostia môžu užívať rôzne nealko i alko nápoje, nakoľko časť bazéna je vyhradená pre vodný bar. Jacuzzi s príjemnou 36 stupňovou teplotou vodou s hydromasážnymi tryskami i je skvelým miestom na relax. Po kúpeli je kde relaxovať, okolo bazéna sa nachádzajú ležadlá a aj 3 húpacie kreslá. Taktiež pre detičky majú pripravené kolesá, rukávniky, balóny, takže ak si niekto zabudne zbaliť kúpaciu výbavu pre dieťa, hotelu mu ju bezplatne zapožičia.

Hneď pri recepcii sa nachádza detský kútik, v ktorom nechýba množstvo hračiek, a taktiež počas víkendov sú prítomní animátori, ktorí pre deti pripravujú program plný zábavy.

V hoteli si tiež môžete zahrať biliard či stolný hokej, samozrejme za poplatok. Okrem už spomenutej reštaurácie sa v hoteli nachádza Cigárový salónik, Lobby bar a Wine bar.

Ak máte domáceho miláčika, v hoteli radi privítajú aj jeho.

A aby som nezabudla, v hoteli sme mali jednu špeciálnu požiadavku – ortopedický vankúš. Keď sme požiadali o ortopedický vankúš, tak recepčná sa len zasmiala, že veď vankúše máme na izbe…. takže toho sme sa nedočkali.

Personál v celom hoteli bol milý a ústretový.

A ešte k svadbe, keď sme sa po sobotňajšom výlete vrátili späť do hotela nemali sme kde zaparkovať. Večer, keď už zostal všade pokoj a kľud bolo na izbu počuť hudbu, to sa ešte dalo zvládnuť. Len svadobčania neustále behali na izby a všetko bolo na izbu počuť nakoľko stenu sú doslova ako z papiera. Žiaľ táto nepríjemná skúsenosť neprispela k zrovna najlepšiemu hodnoteniu hotela 🙁

Z 10 bodov tomuto hotelu udeľujeme 6.5 na základe našej osobnej skúsenosti, žiaľ viac nemôžeme.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.