Grand hotel Praha

0 476

Grand hotel Praha nachádzajúci sa v Tatránskej Lomnici je postavený v secesnom štýle. Hosťom ponúka ubytovanie v novo zrekonštruovaných izbách typu Classic zariadených v secesnom štýle s prvkami moderny, izy Deluxe sú zariadené v modernom štýle a v priestorovo veľkorysých apartmánoch Classic a Deluxe, ktoré sú určené najmä pre rodiny.

My sme si vybrali izbu typu Classic, kde bolo možné umiestniť aj prístelku. Izba bola dostatočne veľká s rozlohou 30 m2, zariadená novým moderným nábytkom, ktorý veľmi dobre dotvára celkový historický dojem celého hotela. Posteľ bola veľká, avšak príliš mäkké matrace nás moc nepotešili. Súčasťou izby bola kúpeľňa s WC, ktorá však bola povedala by som až príliš maličká. Na izbe nechýbala rýchlovarná kanvica a set na prípravu kávy a čaju. Trezor, fén, župan a papučky. Keďže sme mali malé dieťatko pripravili nám nočník a sterilizátor na fľašku, čo som považovala za veľké plus. Wifi pripojenie bolo v celom hoteli zdarma. Úžasný výhľad z izby na okolie stále za to! Čistota na izbe bola veľmi dobrá.

Grand Mountain Spa je veľkou pýchou hotela. Nachádza sa tu klasická parná a fínska sauna, nechýba bio a infra sauna. Vnútorný bazén je ideálnym miestom na plávanie a vírivka, ktorá sa nachádza hneď vedľa neho s úžasnými perličkami uvoľní celé telo po náročnom dni.  Hotel ponúka svojim návštevníkom jediný exteriérový bazén v Tatrách, výhľad z ktorého skutočne stojí za to! V exterieri sa tiež nachádza sauna, víriva vaňa a ochladzovací bazén. Milovníci masáži si tu určite prídu na svoje, pretože ponuka spa procedúr je bohatá.

My sme sa veľmi tešili na gastronómiu hotela, pretože sme čítali samé chvály. Raňajky boli skutočne bohaté a pestré. Večere boli servírované, ale nechýbal pestrý výber šalátov. Ako už býva zvykom, gastronómií, bude venovaný článok „Gastronómia v Grand hoteli Praha„. Určite oceňujem prestieranie, ktoré dodáva hotelu noblesu. Čašníci síce používali pri servírovaní rukavičky, ale bolo by vhodné, ak by každé jedlo, ktoré servírujú predstavili.

Personál s ktorým sme v hoteli prišli do kontaktu bol milý, ochotný, ústretový. Pre hostí je k dispozícií vonkajšie parkovisko (zdarma).

V hoteli sa počas nášho pobytu konala svadba, ktorá bola milým spestrením pobytu.

Od hotela sme očakávali trošku viac, hlavne sme čakali väčší gastronomický zážitok, ale inak sme boli spokojní, a preto hotelu udeľujem 8 bodov z 10. Ak by sa doladili ešte nejaké detaily, určite by bolo hodnotenie vyššie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.