Vitaj jar!

0 420

Aj vy sa už tešíte na to, že keď pôjdete na prechádzku so svojim dieťatkom, nebudete potrebovať tri vrstvy oblečenia? Konečne prichádza jar. Mnohé rodiny sa už slnia na slniečku, podnikajú výlety do prírody, organizujú opekačky. Využite aj vy svoj čas a krásne počasie. Pripravte pre seba niečo, čo ste si počas ukrutnej tohtoročnej zimy nemohli dovoliť. Zabaľte do batoha okrem chutných pochutín aj interaktívne hračky pre svoje dieťa a vyrazte do prírody.

Prechádzky v prírode

Rána bývajú ešte stále dosť chladné. Odporúčame vám skôr počkať a vybrať sa na piknik/ prechádzku neskôr – najlepšie v neskorších dopoludňajších hodinách. Nezabúdajte však zvoliť vhodné oblečenie pre vášho drobčeka. Vám môže byť síce teplo, drobčekovi ale nemusí. Čiapka, šál, ale aj zateplená bundička musia byť základ. Neriskujte zbytočne prechladnutie. Vietor je v tomto prechodnom období ešte veľmi studený a bez problémov vám môže skomplikovať inak nenáročnú a príjemnú prechádzku.

V žiadnom prípade si nesadajte na studenú zem. Keď tak, na pník si položte hrubú deku. Najlepšie by však bolo, keby si ešte nesadáte. Mohli by ste prechladnúť.

Detské ihriská

Na návštevu detských ihrísk je ideálny čas. Môže sa síce stať, že vo vašom meste ešte nebudú všetky detské ihriská po zime upravené. Ak už ale sú, vezmite svoje deti na ihrisko a zavolajte so sebou aj svoju kamarátku s deťmi. Zatiaľ čo sa vy porozprávate, vaše deti sa budú hrať s novučičkými elektrickými autíčkami, budú sa blázniť na preliezkách, hrať sa na naháňačku/ schovávačku atď.

Hoci elektrické autíčka zaraďujeme medzi hračky typické pre malých chlapcov, bez problémov sa s nimi dokážu zahrať aj dievčatká. Strávte maximum času s deťmi v prírode, ale aj na detských ihriskách. Prospeje to nielen vám, ale aj vašim ratolestiam.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.