Má vaše dieťa málo pohybu? Skúste silu trampolíny

0 220

Ako motivovať dieťa k pohybu?

Nie je ideálnym riešením dieťaťu nasilu prikázať športovú aktivitu, takýto postup máva obyčajne opačný efekt a končí trucovaním alebo znechutením. Vhodnejšie je pokúsiť sa podporiť dieťa v tom, aby si samo našlo športové aktivity, ktoré ho budú baviť a rozvíjať v ňom zapálenie pre danú činnosť. Ak neviete, s čím začať a hľadáte riešenie, ktoré by bolo dostupné finančne aj kedykoľvek vaše dieťa dostane chuť venovať sa zvolenej aktivite, prinášame vám tip.

Záhradné trampolíny sú pre deti, a nielen tie najmenšie, silným lákadlom, preto stojí za pokus jednu umiestniť na dvor a možno budete príjemne prekvapení, čo sa bude diať, keď ju deti zbadajú. Skákanie na trampolíne je zábavné pre všetky vekové kategórie, menšie aj staršie deti si na nej vedia vymyslieť pestrú paletu rôznych aktivít a hier, no nielen to. Skákanie na trampolíne má aj množstvo zdravotných výhod.

Skákanie na trampolíne prináša mnohé benefity

Okrem toho, že celá rodina si na trampolíne môže užívať veselé časy, dôležité je spomenúť aj zdravotné benefity, ktoré skákanie na trampolíne prináša.

Vďaka pravidelnému skákaniu na trampolíne si vaše deti aktívne precvičia a spevnia svaly, vylepšia koordináciu pohybov, udržiavanie rovnováhy a zlepšia si držanie tela, zbavia sa bolesti chrbtice a zdokonalia si priestorovú orientáciu. Zlepšením kondície a zapájaním rôznych svalových činnosti do činnosti pri skákaní a dopade to ale nekončí.

Keďže skákanie na trampolíne zaraďujeme medzi aeróbne aktivity, môžeme hovoriť aj o posilnení srdca a znížení rizika vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Rovnako však cvičením na trampolíne dokážu deti spotrebovať energiu a spáliť prebytočné tukové zásoby. To robí z trampolíny účinný prostriedok v boji proti detskej obezite. Skákanie na trampolíne má vplyv aj na stimulovanie tráviaceho systému a zlepšenie funkcie čriev, čo v konečnom dôsledku vplýva aj na detskú imunitu, keďže približne 70 percent imunitného systému sa ukrýva v črevách.

Deti sa na trampolíne môžu hravou formou udržiavať vo forme, vybudovať si lásku k pohybu a zvýšiť si sebavedomie.

Kedy s trampolínou opatrne?

Hoci patrí skákanie na trampolíne medzi činnosti s nízkym dopadom, šetrné k našim kĺbom, treba sa držať bezpečnostných pravidiel, aby nedochádzalo k zbytočným úrazom. V prvom rade by nemali deti prekračovať svoje aktuálne možnosti a prispôsobiť skákanie svojej telesnej stavbe. Obézne deti so slabým svalstvom by nemali na trampolíne skákať saltá alebo pokúšať sa o komplikované gymnastické prvky, ktoré ešte neovládajú. Zraneniam sa vyhnete aj ak budete dodržiavať pokyny výrobcu a neprekračovať nosnosť trampolíny.

Zdroj foto: phBodrova / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.