Aké darčeky kúpiť malým deťom, ktoré neustále zaujíma niečo iné?

0 487

Kúpili ste už veľa plyšových hračiek, domčekov pre bábiky, autíčok či  vláčikových dráh a vaše deti stále požadujú nové a nové hračky? Pri deťoch je to bežné, a práve preto by sme si mali nákup hračky dobre premyslieť. Postupne sa totiž môžu začať hračky doma hromadiť a vy už nebudete vedieť, čo s nimi. Narodeninový darček však nemusí len v podobe hračky, a predsa sa bude dieťaťu páčiť.  

Možno by si niekto povedal, že nič iné ako hračky dieťa nepoteší. Nie je to pravda. Len sa musíte zamyslieť nad tým, čo má vaše dieťa rado a čo ho baví robiť väčšinu času. Dnes vám dáme zopár tipov na darčeky pre deti či už menšie alebo väčšie. 

  • Krabička na zúbky

Ak vaše dieťa čaká na Zúbkovú vílu, možno sa mu bude rátať špeciálna krabička, do ktorej odloží zúbok a následne si v nej nájde nejakú maškrtu. Výhodou je, že takúto krabičku môžete využiť aj pri vašich iných deťoch, takže nepôjde len o jednorazovú záležitosť. 

  • Hrejivá hračka

Ako sme už povedali, niekedy je plyšákov v domácnosti až príliš veľa. Avšak špeciálneho plyšáka, z ktorého ide teplo má málokto. Ide pritom o veľmi dobrú vec, pretože nielen, že sa s hrejivou hračkou môže dieťa hrať, bude sa mu aj lepšie zaspávať. 

  • Hviezdny projektor 

Ak sa vaše dieťa bojí tmy a vy nechcete celú noc v izbe svietiť, môžete kúpiť hviezdny projektor. Existujú aj plyšové hračky, ktoré majú takýto projektor v sebe zabudovaný. Na jednej strane nebude v izbe úplná tma, a zároveň sa vaše dieťa možno naučí niečo o hviezdach. 

  • Glóbus 

Pri niektorých starších deťoch už treba premýšľať či by nebolo vhodné premýšľať skôr o darčeku pre chlapa než pre dieťa. Potešiť by mohol napríklad svietiaci glóbus. Vzbudí v mladom chlapcovi zvedavosť a záujem o svet, a zároveň môže slúžiť ako pomyselná nočná lampa.

Zdroj obrázku:

Igisheva Maria / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.