Salaš Papradno

0 844

Počas našich letných výletov sme tento rok niekoľko krát navštívili aj salaš v neďalekom Papradne. Dôvodom opakovanej návštevy sú najmä zvieratká, na ktoré sa vždy teší náš drobček. Veď v meste predsa nemôže nakŕmiť a pohladkať koníčka, kozičku či ovečku. 

Keďže na salaši sú tradičnými jedlami bryndzové halušky, strapačky, jedlá z ovčieho či kozieho syra, vybrali sme si z jedálneho líska vyprážaný ovčí syr so zemiakmi a tatarskou omáčkou. Výber jedál nie je príliš veľký, ale hľadať na salaši veľký výber tradičných reštauračných jedál je aj z môjho pohľadu nezmysel. Veď na salaš sa predsa chodí preto, aby sme si pochutnali na tradičných slovenských dobrotách. A to tento salaš ponúka, samozrejme v ponuke je niekoľko jedál aj z kuracieho i bravčového mäsa, nechýba ani šalát.

Z ponuky jedálneho lístka sme si zvolili Vývarovú polievku s rezancami, z ktorej bolo dosť cítiť chuť vegety, a bola aj dosť slaná, takže deťom ju moc neodporúčam. Hlavné jedlo, už spomenutý vyprážaný ovčí syr so zemiakmi bol chutný, čerstvo pripravený, takže k tomu sme nemali žiadne výhrady.

Ceny sú prijateľné, podobné ako na iných salašoch. Obsluha milá, len na jedlo sme vždy čakali trošku dlhšie (polievku priniesli za 7-10 minút, hlavné jedlo za ďalších 10-15 minút) pretože vždy bola reštaurácia plná hostí.

 

Vonku sa detičky môžu vyšantiť na detskom ihrisku, na ktorom nechýba ani trampolína a klasická slovenská izba aj s retro kočárom. A v malom stánku na parkovisku si zase môžete zakúpiť syrové dobroty a domáce klobásy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.