Nordsee v Rakúsku

1 467

Ak máte radi pochúťky z darov mora, či sú to ryby, morské plody, mušle, krevety, kalamáre či iné dobroty určite navštívte Nordsee. Keďže my sme  vyskúšali Nordsee aj na Slovensku aj v Rakúsku môžem povedať, že dobroty, ktoré podávajú u nás a v susednom Rakúsku majú úplne inú chuť a vzhľad. Len jedno majú rovnaké, a tým spoločným faktorom je vyššia cena. Je to smutné, pretože platíme rovnakú sumu, len v tom najdôležitejšom a teda v chuti je veľký rozdiel, a mám pocit, že aj porcie sú v Rakúsku o niečo väčšie. A to nehovorím o personále – v Rakúsku je každý milý, usmievavý a ochotný. Na stoloch je vždy poriadok, všetko čisté. Ak sem zavítate určite mi dáte za pravdu, že jedlo vyzerá čerstvo a neviete, ktorú dobrotu si vybrať skôr. Reštaurácia v Rakúsku je vždy plná hostí a výtriny s jedlom sú plné chutných dobrôt.

Najskôr by som sa povenovala jedlám, ktoré sme už vyskúšali. Milujem grilovaného lososa. V Nordsee ho pripravujú naozaj fantastického, len so soľou, bez žiadnych ďalších ingrediencií. Lososa tiež pripravujú zapekaného so syrom, so špenátom, so šampiňónmi. Pri poslednej návšteve som vyskúšala zapekanú tmavú tresku so šampiňónmi a syrom a chutila veľmi dobre (pripájam aj foto vyššie). Opäť aj pri tomto type ryby vynikla jej špecifická chuť, ktorú perfektne dotvorila chuť čerstvo opražených šampiňónov a syra. Fantastická je aj vyprážaná aljašská treska. Ďalšou dobrotou, ktorú sme už vyskúšali sú krabie tyčinky.

Aj prílohy tu majú rôzne, je z čoho vyberať. Zvoliť si môžete  hranolky, opekané zemiaky, varené zemiaky či grilovanú zeleninku. Ku každej rybe podávajú aj omáčku, my obľubujeme „oranžovú“ – jemná korenistá omáčka vyváženej chute. K rybe sa ale samozrejme hodí aj kôprová, smotanová či klasická holandská omáčka, výber je opäť len a len na Vás. Ku každému typu ryby Vám vždy  naservírujú citrón a jednu z omáčok podľa vlastného výberu.

A ešte pohľad na jedla, ktoré zatiaľ len obdivujem, ale zatiaľ som sa na ne neodhodlala. Vždy obdivujem hotové šaláty: klasický miešaný šalát, šalát s tuniakom a krevetový šalát. Za zmienku stojí aj grilovaná krevetová panvička, ktorá tiež vyzerá lákavo, ale ani tú neskúsil nikto z nás. Klasické stredomorské jedlo tzv. Paellu si tiež môžete dopriať v Nordsee – jedlo podobné nášmu rizotu.

Ak nemáte čas alebo chuť posedávať v reštaurácií a skôr uprednostňujete jedlo so sebou môžete vyskúšať aj Nordsee Snack, dobroty, ktoré si vezmete so sebou. Naservírujú Vám ich do šikovných karbičiek. Fantastické Fish&Chips, vyprážané krevety, a nesmiem zabudnúť na chrumkavé zemiačiky. Tieto dobroty sme už vyskúšali a sú naozaj vynikajúce. V Snack-ovej časti nájdete aj ďalšie dobroty ako wrap s lososom, tortilu s tuniakom, bagetu so sleďom a inými typmi rýb, ale z tých sme zatiaľ neskúsili ani jeden typ.

Verím, že som Vás inšpirovala a aj vy vyskúšať niektorú z dobrôt Nordsee 🙂

1 komentár
  1. petrus

    no co uz narobime ine nam neostava ked ine nenukaju iba smejdaciky

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.