Narodilo sa vám dieťa? Vaša domácnosť už nemôže byť len komfortná, či štýlová, ale musí byť aj bezpečná

0 113

Detská ohrádka

Dobrou správou je, že domácnosť začne byť pre deti naozaj nebezpečná, až keď sa začnú plaziť a teda samé objavovať svoje okolie. Ak ste sa teda práve vrátili z pôrodnice a spomenuli ste si, že bezpečnosť v domácnosti ste ešte neriešili, nemusíte robiť paniku. Máte ešte čas a zatiaľ si aspoň môžete naštudovať naše tipy týkajúce sa tejto problematiky.

Skvelou vecou je detská ohrádka. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach, ale použitie je vždy rovnaké: umiestníte ju kdekoľvek na zem, do nej položíte dieťa a máte istotu, že sa neodplazí niekam, kde nemá. Ide tak o ochranu pred všeobecnými nástrahami domácnosti.

Poistky na skrinky a zásuvky a chrániče rohov a hrán

Nebezpečenstvo pre deti predstavujú aj zásuvky a dvierka skriniek. Privreté prsty, to nie je nič príjemné a pri deťoch môže byť nebezpečný aj obsah týchto zásuviek a skriniek. Riešením sú viaceré druhy poistiek na skrinky a zásuvky, ktoré zabránia deťom, aby ich otvorili.

Na nábytku sú nebezpečné aj ostré rohy. Tie môžete ochrániť mäkkými chráničmi, ktoré sa na rohy buď nacvaknú, alebo nalepia. Podobným ochranným prvkom sú aj chrániče hrán, takže „inkriminované“ časti nábytku môžete zabezpečiť po celej dĺžke.

Elektrické zásuvky a spotrebiče

Zabezpečiť celkom určite treba aj elektrické zásuvky. Na tento účel slúžia záslepky, ktoré jednoducho vložíte do voľných zásuviek u vás doma. Existujú v dvoch prevedeniach, ktoré sa odlišujú tým ako záslepku zo zásuvky vytiahnete. Buď priloženým kľúčikom, alebo pomocou zástrčky elektrického zariadenia.

Okrem zásuviek treba dať pozor aj na niektoré spotrebiče. Obzvlášť, čo sa týka rúry a varnej dosky. Ak tie vaše nemajú detskú poistku proti zapnutiu, dobrou vecou sú silikónové chrániče na gombíky, ktoré zabránia, aby vaše dieťa nimi manipulovalo.

Samozrejme, spôsobov ako spraviť svoju domácnosť bezpečnejšou pre deti je viacero a mnohé z nich sú individuálne. Preto sa skúste pozrieť na svoju domácnosť detskými očami a určite prídete aj na ďalšie veci, ktoré je možné nejakým spôsobom pozmeniť, aby boli bezpečnejšie. No a samozrejme, bez ohľadu na tom aké „opatrenia“ urobíte, na deti treba aj aktívne dozerať.

Zdroj obrázka:

Autor: Bricolage / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.