Kursalón Trenčianske Teplice

0 441

Kursalón v Trenčianskych Tepliciach patrí medzi reštaurácie, ktoré navštevujeme pomerne dosť často. Historická budova v sebe skrýva útulnú reštauráciu, ktorá je každý víkend plne využívaná najmä na svadby, pričom sa tu neustále konajú najrôznejšie podujatia či sú to plesy, firemné eventy alebo len bežné rodinné oslavy. Jednoducho povedané miesto, ktoré dokážu šikovní pracovníci zariadenia premeniť podľa predstáv každého klienta na nepoznanie. Keďže priestor reštaurácie je veľmi veľký je možné ho prispôsobiť požiadavkám každého klienta.

Pri každej jednej návšteve sme sa stretli len s milým, usmievavým personálom, ktorý nás víta hneď pri vstupe do reštaurácie. Aj tu, rovnako ako pri našich ďalších potulkách po Slovenských reštauráciách sme si niekoľko krát jedlo vopred rezervovali vopred. Stačilo napísať email pánovi Šorcovi „restaurant manager“ a všetko pripravili podľa našich požiadaviek. Na mieste sme si už len objednali nápoje a jedlo nám servírovali. Páči sa mi, že sa snažia kupovať kvalitné suroviny od domácich chovateľov zvierat a pestovateľov ovocia a zeleniny, tento koncept sa začína ujímať vo viacerých reštauráciách, v ktorých sú hostia ochotní si za kvalitu priplatiť.

Páči sa mi, že sa snažia prinášať do gastronómie všetky nové trendy a jedálny lístok neustále inovujú a zlepšujú. Neustále pripravujú rôzne „menu“ s aktuálnymi jedlami, ktoré obsahujú suroviny, ktoré sú typické pre dané ročné obdobie – od predjedla až po dezert.

Ja, milovník dezertov oceňujem, že stále majú v ponuke Krupicové guľky s vanilkovým krémom. Sú naozaj famózne…. Manžel zase oceňuje klasický tatarák podávaný s hriankami upečenými na masti s cesnakom. Ak by som chcela popisovať konkrétne jedlá bolo by to veľmi vyčerpávajúce, a hlavne, keďže jedlá sa neustále obmieňajú (čo oceňujem) nemuseli by byť práve aktuálne, preto som sa rozhodla napísať v tomto prípade len všeobecne.

Už dva krát sme si do Kursalonu zakúpili aj degustačné menu cez zlavomat, a aj keď to bolo za oveľa nižšiu cenu ako sme zvyknutý platiť v tomto zariadení, bolo jedlo vždy rovnako chutné a personál milý.

Pre detičky majú k dispozícií detské stoličky, vždy nám ju hneď pre maličkú ponúknu. Videla som, že majú aj ďalšie dve, nakoľko zrovna boli aj ďalšie dva páry s deťmi, čiže celkom slušný počet. Väčšinou čo som si všimla aj v hoteloch býva tak jedna, dve na reštauráciu. Čiže v tom majú veľké plus, ako matka to oceňujem.

Neodpustím si však pri tomto zariadení jednu pripomienku, ktorá sa týka toaliet. Kedy tu idem na toaletu, vždy je tu nepríjemný zápach, a pár krát boli toalety aj špinavé. Myslím, že v zariadení, ktoré sa prezentuje ako luxusné a na úrovni by sa niečo takéto nemalo stávať vôbec. Tiež detský prebaľovací pult bol v takom stave, že by som nemala to svedomie položiť naň naše bábätko, a radšej som ho prebalila v aute (ten som si naposledy nevšimla, možno ho už vymenili, ale mali obyčajný drevený čo ledva držal…).

Ak by som ale zanedbala problém s toaletami, môžem konštatovať, že sme sa tu vždy výborne najedli, tiež nápoje, ktoré pripravujú počas leta na terase sú chutné, svieže a plné čerstvého ovocia. Musím si pri najbližšej návšteve ešte všimnúť či majú aj detské menu, ale predpokladám, že tu ho nájdem. Túto informáciu ešte doplním.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.