Kam vyraziť na horské bicykle v Česku? Máme pre vás 3 tipy

0 718

Bavia vás prudké stúpania, technickejšie zjazdy a úzke prejazdy medzi stromami a kameňmi? Ak áno, máme pre vás tipy na tri rozsiahle siete ciest pre horské bicykle, ktoré stoja za návštevu. Vydáte sa k úbočiu hory Smrk, do Jeseníkov alebo snáď na Vysočinu?

Singltrek pod Smrkom

Úbočie hory Smrk pretínajú desiatky kilometrov ciest pre horské bicykle, ktoré sa líšia svojou obtiažnosťou. Začiatočníci si užijú pohodovú cestu v lesoch okolo Nového Mesta pod Smrkom a Kúpeľov Libverda, zatiaľ čo skúsení jazdci si môžu vyskúšať prudké stúpanie po nerovnom teréne, technické zjazdy plné zákrut a úzke prejazdy medzi stromami a kameňmi. Ak si chcete cyklovýlet predĺžiť, na hraniciach s Poľskom môžete plynulo naviazať na singletrack Świeradów-Zdrój.

Rychlebské stezky

Malebnou krajinou Jeseníkov sa vine zhruba 85 kilometrov cyklotrás, ktoré sú vyhlásené svojou kvalitou počas celej cyklistickej sezóny. Všetky cesty začínajú a končia v obci Černá Voda. Ide teda o uzavreté kruhy. Čaká vás tam horská dráha Superflow, kamene a korene Walesu, balvany na Veľrybe či odpočinkový Vindavský okruh. Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek trasu, absolvovať by ste ju mali na kvalitnom horskom bicykli, ktorý si napokon môžete požičať priamo v nástupnom mieste.

Cyklo aréna Vysočina

Cyklotrasy s nástupným miestom v lyžiarskej a biatlonovej Vysočina aréne v Novom Meste na Morave sa od predchádzajúcich zmienených trás v niečom líšia. Neponúkajú tak prudké a technické zjazdy, je možné ich prejsť v rámci jedného dňa a ich súčasťou sú úseky tratí svetových pohárov MTB, ktoré sa tam každoročne konajú. Akonáhle vás Vysočina aréna omrzí, vydajte sa na bicykli preskúmať okolitú, ľahko zvlnenú krajinu a množstvom lesných a poľných ciest.

Zaobstarajte si nového kamoša do terénu

Ste na náročných trialoch a nespevnených cestách ako doma? Možno by sa vám už hodil nový kamoš, ktorý zvládne prudké stúpanie aj následné adrenalínové zjazdy. Kúpte si kvalitný bicykel, s ktorým pre vás bude jazda v náročnom teréne hračkou.

Zdroj obrázka: Wirestock Creators / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.