Čaká vás počas zimy pokročilejšie štádium tehotenstva? Nemusíte utrácať za drahé oblečenie pre tehotné

Tehotenstvo prináša veľa radosti, ale pre ženu aj veľa rôznych starostí, ktoré si predtým ani nepredstavovala. Napríklad, čo sa týka oblečenia. To je problém hlavne pre ženy, ktoré majú termín pôrodu cez zimu alebo počas skorej jari. Skrátka pre tie, ktoré strávia zimu s už pekne zaokrúhleným bruškom.

0 128

Špeciálneho oblečenia pre tehotné je veľa, ale tie ceny

Skúsiť si v pokročilejšom štádiu tehotenstva napríklad zapnúť zimnú bundu, to je úloha vopred odsúdená na neúspech. A ak by sa vám to aj náhodou podarilo, celkom určite by ste mali bundu vyhrnutú tak, že by vás už nedokázala adekvátne hriať.

Prirodzene tak bude potrebné ísť nakupovať. Keď sa však pozriete na ceny oblečenia špeciálne určeného svojimi strihmi pre tehotné ženy, rýchlo vás na nákupy prejde chuť. Nechceme síce všetkých výrobcov tehotenského oblečenia hádzať do jedného vreca, ale faktom je, že veľakrát je tehotenské oblečenie v porovnaní s „normálnym“ oblečením rovnakej kvality naozaj len predražené. A keď si uvedomíte, že ide o investíciu len na pár mesiacov, zrejme sa vám nebude chcieť míňať na takéto oblečenie peniaze.

Nemusíte kupovať len oblečenie pre tehotné a skúsiť môžete aj bazár

Nosiť niečo však cez zimu musíte. Alternatívou je kúpiť si nové kúsky, avšak nie tehotenské. Veľakrát stačí len siahnuť po väčšej veľkosti „normálneho“ oblečenia. Prípadne sa zamerajte na rôzne oversize strihy, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne, takže nájsť takéto oblečenie nebude vôbec problém.

Ak chcete ušetriť, môžete skúsiť aj nákup z druhej ruky. Osloviť môžete kamarátky, ktoré už majú zimné tehotenstvo za sebou a ak také nemáte, pomôžu vám internetové bazáre alebo sociálne siete, kde sa to ponukami noseného oblečenia len tak hemží.

Máte problém len so zimnou bundou? Kúpte si vsadku

Na záver ešte jeden tip na riešenie problému so zimnou bundou, o ktorom sme hovorili na začiatku. Ak už máte problém zapnúť svoju zimnú bundu, nemusíte si kupovať novú. Stačí, ak si zakúpite vsadku do bundy určenú pre tehotné ženy.

Takáto vsadka sa pripína na zips bundy, čím ju rozšíri, aby ste si ju mohli bez problémov zapnúť aj s bruškom. A využiteľná je aj po pôrode a dokonca aj pre otcov. Ak budete chcieť aj cez zimu nosiť svoje dieťa v šatke, či nosiči, vďaka vsadke ho budete môcť zapnúť „do bundy“, aby mu nebola zima.

Zdroj obrázka:

Autor: Anna Om / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.