Zvlhčovač vzduchu

0 436

Najmä počas chladných zimných nocí, ale i dní, keď sú naše domácnosti „vyhrievané“ umelých vykurovaním či už z radiátorov, podlahového kúrenia, vyhrievačov, či iných zdrojov tepla cítime, že je naše dýchanie suché. Vlhkosť v našej domácnosti počas vykurovacej sezóny prudko klesá, čo pôsobí negatívne najmä na našich najmenších. Ideálna vlhkosť v domácnosti by sa mala pohybovať medzi 50-60%. Ak klesne vlhkosť v domácnosti pod 50% je potrebné ju zvýšiť. Ideálnym spôsobom ako zvýšiť vlhkosť je používať izbový zvlhčovač, resp. čističku vzduchu. Moderné zvlhčovače dokonca dokážu čistiť vzduch pomocou plazmy. Ak sa obávate, že bude podlaha v okolí zvlhčovača mokrá od vody nič také Vám nehrozí. Náš zvlhčovač má nádobku na cca 5 litrov vody a pri každodennom používaní voda vydrží 5 dní, následne ju vymieňam za čistú. Filter tiež vždy prepláchnem pod prúdom vody.

Na základe vlastnej skúsenosti môžem povedať, že odkedy počas vykurovacej sezóny používame čističku vzduchu (zvlhčovač) počas noci je náš spánok oveľa lepší (manžel napríklad vôbec nechrápe, keďže je vzduch v spálni oveľa vlhší ako bežne).

Zvlhčovač oceníte najmä vtedy, ak má Vaše dieťatko problém so soplíkmi, pretože sa mu bude spinkať oveľa lepšie. Pokiaľ do vody pridáte aj 1-2 kvapky éterického oleja (ja pridávam eukalyptus, prípadne mentol či jedlu sibírsku) bude spánok ešte oveľa pokojnejší.

Dobrá rada na záver, ak už sa rozhodnete do zvlhčovača investovať kúpte si naozaj kvalitný radšej nejaké euro priplaťte!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.