Vajíčko alebo prvá autosedačka

0 590

Keď je už dieťatko na ceste začíname si na internete hľadať informácie čo všetko budeme okrem výbavičky pre dieťatko potrebovať. Postieľka, vanička, samozrejme kočár, autosedačka a tisíc ďalších potrebných drobností… My keď sme hľadali vhodný kočár pre našu princeznú obehli sme niekoľko obchodov v rôznych mestách, až sme natrafili na ten pre nás pravý, ktorý spĺňal všetky naše požiadavky a potreby. Vedela som, že chcem 3-kombináciu, čiže podvozok, na ktorý je možné upevniť hlbokú vaničku po narodení dieťatka, pohodlnú letnú časť a samozrejme prvú sedačku, tzv. vajíčko či škrupinku, ktorá je určená pre dieťatko do 9-12 mesiacov.

Prvoradé pre nás bolo, aby sme kúpili sedačku, ktorá je homologizovaná a spĺňa všetky bezpečnostné podmienky. Tiež bolo pre nás dôležité, aby bola sedačka pohodlná, dostatočne priestranná a samozrejme aby sa dala uchytiť do isofixu (pevné spojenie autosedačky s autom, systém zabezpečuje, aby nedošlo počas jazdy k akémukoľvek pohybu sedačky, autosedačka zostáva pevne uchytená). V každom jednom obchode nám odporučili, aby sme si do auta kúpili aj tzv. základňu, ktorá sa upevní do systému isofix a do ktorej sa vajíčko „zacvakne“. Vajíčko sa v aute umiestňuje v protismere jazdy. Vonkajšia časť vajíčka je vyrobená z plastu, vnútro je polstrované s príjemným vrchným poťahom. Pásy majú 5-bodový bezpečnostný systém, dá sa s nim ľahko a rýchlo manipulovať. Vnútornú vložku je možné vybrať takže sedačka sa ľahko prispôsobuje aktuálnej veľkosti dieťatka. Samozrejme vajíčko sa dá v aute upevniť aj pomocou bezpečnostných pásov priamo na sedadlo auta, avšak tento spôsob upevnenia autosedačky je oveľa menej bezpečný, takže určite odprúčam priplatiť si o pár desiatok euro viac za základňu, len najskôr si overte, či má vaše auto systém izofix, do ktorého sa základňa upevňuje (nové autá ich majú už asi všetky, len pri starších je potrebné si to overiť).

Vajíčko sa dá jednoducho prenášať pomocou rukoväte. Po položení na zem sa dá jednoducho kolísať a samozrejme pripevniť na kočík, takže až do veku takmer 1.roka dieťatka je veľmi pohodlné a praktické. Oceníte ho ak často nastupujete a vystupujete z auta, nemusíte neustále skladať celý kočík ale len poskladáte konštrukciu kočíka a vajíčko naň uchytíte.

Vajíčko, rovnako aj veľká autosedačka sa má umiestňovať na zadnom sedadle, ak sa rozhodnete umiestniť sedačku na prednom sedadle NEZABUDNITE vypnúť AIRBAG, aby nedošlo pri prípadnej autonehode k ohrozeniu života Vášho dieťatka!

Náš tip: nájdite si novú autosedačku Cybex na e-shope Buggies.sk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.