Domáce spotrebiče, ktoré pri deťoch zaručene oceníte

0 28

S deťmi prichádzajú krásne chvíle, ale zároveň aj starosti naviac. Aj bežné práce v domácnosti sa po narodení dieťaťa môžu stať oveľa náročnejšími, ako predtým. Našťastie, pomôcť si môžete aj užitočnými domácimi spotrebičmi.

Sušička bielizne

Po narodení dieťaťa sa vám zaručene zvýši objem bielizne na pranie. To by samo o sebe nebol až taký problém, veď máme predsa moderné práčky, s ktorými nie je pranie žiadna námaha. Ale čo sušenie bielizne?

Predstavte si hŕbu čerstvo vypranej bielizne zloženej z drobných detských vecičiek, ktoré treba povešať, aby sa uschli. To je priam nekonečná práca. A možno je práve narodenie dieťaťa dobrým dôvodom na zaobstaranie si sušičky bielizne.

Iste, nie všetku bielizeň je možné sušiť v sušičke, ale aj tak ide o obrovskú pomoc. A nie je to len o uľahčení si práce s vypranou bielizňou. Sušička zachytí značné množstvo prachu z bielizne (ani by ste neverili, koľko ho je) a tiež je bielizeň zo sušičky oveľa príjemnejšia na dotyk v porovnaní s „prirodzeným“ sušením.

Okrem toho sušičku oceníte, ak máte menší byt a neustále riešite, kam umiestniť sušiak s mokrou bielizňou tak, aby vám neprekážal. S trochou humoru by sme mohli povedať, že najväčšou nevýhodou sušičiek je to, že nevedia bielizeň aj zložiť a uložiť do skrine. Tomu sa skrátka nevyhnete.

Umývačka riadu

Dalo by sa povedať, že starosti s deťmi pribúdajú ruka v ruke s tým, ako deti rastú. A vidieť to aj na rôznych zdanlivých drobnostiach. Pokiaľ napríklad ešte dojčíte alebo vaše bábätko pije len dojčenské mlieko, stravovanie je hotová pohoda.

Keď však prejde na „normálnu“ stravu, zrazu zistíte, že strávite viac času nielen pri príprave jedál, ale najmä pri umývaní riadu. A podobne, ako pri bielizni oceníte sušičku, v tomto prípade zase umývačku riadu.

Nie je predsa nič jednoduchšie, než naukladať použitý riad do umývačky, zapnúť umývací program a nechať umývačku pracovať. A v závislosti od toho, ako (ne)hospodárite s vodou pri ručnom umývaní, vám môže umývačka aj šetriť vodu. Len si možno budete musieť kúpiť dodatočný riad, aby ste nemuseli zapínať aj poloprázdnu umývačku.

Robotický vysávač

Do tretice sa pozrieme na vysávanie. To síce nie je tak častá činnosť, ako pranie bielizne a umývanie riadu, ale svoj čas vyžaduje. Tejto činnosti sa môžete takmer úplne zbaviť kúpou robotického vysávača. Samozrejme, ich efektivita sa môže výrazne líšiť, ale pokročilejšie modely dokážu pri vysávaní vašej domácnosti odviesť naozaj dobrú prácu.

Okrem toho, keď deti trochu podrastú, pravidelne sa bude stávať, že niečo rozsypú alebo sa s nimi vrátite z pieskoviska a ostane po nich kopa piesku a pod. Aj v takýchto prípadoch oceníte robotický vysávač, prípadne aj tyčový akumulátorový, s ktorým takéto „nehody“ upracete za niekoľko sekúnd.

FOTO: autor MS

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.