Rady, ktoré vám uľahčia kúpu prvého kočíka

0 124

Rôzne rozmery

Keďže máme jeseň a zima je tu skôr ako sa nazdáme, najskôr jedna rada pre rodičov, ktorí čakajú zimné bábätko. Všímajte si rozmery vaničky kočíka a počítajte s tým, že von sa bez fusaka, či teplej deky nedostanete. A preto musí byť vo vaničke dostatok miesta.

Dostatok miesta by malo byť aj v úložnoam priestore kočíka. Budete si tak môcť nakúpiť počas toho, ako budete s vašim drobcom na prechádzke vonku a čo je hlavné, nakúpite bez toho, aby ste skončila ovešaná ako vianočný stromček.

Prejdime ale aj k celkovým rozmerom kočíka. Musí sa predsa zmestiť napríklad do výťahu a zložený do kufra vášho auta, inak by vám spôsoboval veľké problémy. A keď už budete riešiť rozmery kočíka, prihliadajte aj na výšku seba a svojho partnera a či je prípadne výška rukoväte kočíka nastaviteľná.

Ovládateľnosť v každom význame

Jednou z najdôležitejších vlastností každého kočíka je to, ako ľahko sa ovláda. Na to má vplyv konštrukcia jeho podvozku. Tá musí byť aj dostatočne pevná, aby sa kočík „nerozsypal“ po pár týždňoch používania. Extra pozornosť je dobré venovať odpruženiu. Okrem toho, že dobré odpruženie zlepšuje ovládateľnosť kočíka, predstavuje aj vyšší komfort pre vaše bábätko.

Pri kočíkoch však nie je ovládateľnosť len o pohybe, ale aj o polohovaní, nastavovaní a ďalšej manipulácii s ním. Tú je dobré si pred kúpou vyskúšať. Jednak uvidíte aké možnosti ponúkajú rôzne kočíky a hlavne, získate najlepšiu predstavu o tom, ktorý systém vám najviac vyhovuje a bude sa vám používať najjednoduchšie.

A čo dodať na záver?

Samozrejme, jednotlivé kočíky sa odlišujú aj ďalšími vecami. Či už typom kolies, použitými materiálmi, alebo ponúkanými doplnkami. My sme sa zamerali na tie najdôležitejšie veci, ale keďže nový kočík nie je malá investícia, rozhodne si pred finálnou kúpou pozisťujte čo najviac o konkrétnych modeloch, ktoré zvažujete. Po narodení vášho dieťaťa to oceníte.

Zdroj obrázka:

Autor: AlexanderLipko / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.