Hľadáte tipy na hračky pre deti? Tieto patria medzi najobľúbenejšie už desaťročia

0 159

Najznámejšia stavebnica a švihadlo

Medzi najobľúbenejšie hračky (hlavne u chlapcov) patria rôzne stavebnice. A keď sa povie stavebnica, každému hneď napadne Lego. Tvorca tejto stavebnice, na ktorej „vyrástlo“ už niekoľko generácií, začal s výrobou (drevených) hračiek v roku 1932. O 2 roky neskôr pomenoval svoju spoločnosť Lego a prvé verzie stavebníc, ktoré pod touto značkou poznáme dnes, sa začali vyrábať v roku 1949. Takže Lego baví deti už viac ako 7 desaťročí! A nielen deti, keďže Lego má aj množstvo zložitých stavebníc pre dospelých.

A čo také švihadlo? Okrem toho, že ide o druh športového vybavenia, je to predsa aj obľúbená hračka pre deti. Súčasná podoba švihadla pochádza z 20. storočia, takže aj ono už zabavilo hneď niekoľko generácií detí.

Maľovanky a bábika, ktorej meno pozná každý

Ešte o niečo staršie sú maľovanky. Tie pochádzajú už z konca 19. storočia a stále patria medzi úplne najobľúbenejšie a najčastejšie kupované „zábavky“ pre deti, ktoré ich jednoducho milujú. Okrem toho, v minulom desaťročí začali byť populárne aj maľovanky pre dospelých, ktoré majú podľa mnohých antistresové účinky. To, či to naozaj funguje, necháme na vyskúšanie každého z vás, ale vrátiť sa takýmto spôsobom do detstva nemusí byť na škodu.

Našu štvoricu dlhodobo obľúbených hračiek zakončíme bábikami. A konkrétne tou najznámejšou a najpredávanejšou, ktorou je jednoznačne Barbie. Prvýkrát predstavená svetu v roku 1959 je najmladšou z našej štvorice hračiek, ale viac než 6 úspešných desaťročí, počas ktorých bola (a stále je) bábika Barbie vysnívanou hračkou mnohých dievčat, je obrovským úspechom.

Zdroj obrázka:

Autor: Milosz_G / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.