Prechádzky v sychravých dňoch

0 477

Jeseň je plná farieb. Stromy, ktoré od jari zdobili krásne zelené listy sú odrazu žlté, hnedé a postupne z nich schádzajú aj posledné listy. Príroda sa chystá na zimný spánok a pravidelný odpočinok. Dni sa postupne krátia, rána a večeri sú chladné a s pribúdajúcimi dňami je cítiť pomaly sa blížiacu zimu.

Ani počas sychravých jesenných dní by sme nemali vynechávať pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu ani s našimi najmenšími. Detičky potrebujú pre zdravý vývoj pravidelný pobyt na vzduchu, aj vtedy, ak je vonku chladno, prší, či fúka vietor. Samozrejme ak sú výkyvy počasia príliš extremné môžeme deň, či dva stráviť s dieťatkom vo vnútri. V takomto prípade ale nezabúdajme na pravidelné vetranie, prípadne môžeme dieťatko teplejšie obliesť a nechať ho spinkať pri otvorenom okne aspoň počas dňa.

Akonáhle sa počasie trošku zlepší vyberme sa s dieťatkom na čerstvý vzduch.

Nezabúdajme najmä pri maličkých detičkách, ktoré ešte ležkajú alebo sedkajú v kočíku na to, že sa nehýbu, a preto je potrebné ich teplo obliesť.

Detské body, tričko, mikinka, tepláčky, nohavice (tepláčky), bundička a čiapka by mali byť súčasťou odevu dieťatka. Deka a s pribúdajúcimi chladnými dňami aj fusak by mali byť našou povinnou výbavou. Rovnako nezabúdajme na to, že čajík či vodičku by sme mali mať v termoske či termoobale, aby sme v prípade smädu neponúkli dieťatku chladný nápoj.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.