Grand hotel KEMPINSKI High Tatras

0 515

Päť hviezdičkový luxus priamo na brehu Štrbského plesa sme si užili v apríli 2016.

Vonku pred hotelom nás vítal pomocný personál, ktorý pomohol s batožinou až do izby. Milé a usmievavé recepčné nám hneď pri príchode ponúkli wellcome drink, uvítali nás v hoteli, povedali zopár slov k pobytu a odovzdali nám elekronické kľúče od izby. V každej časti hotela sa nachádza niekoľko výťahov, takže na každé poschodie sa hosť dostane za pár sekúnd, alebo sa dá vybehnúť po schodisku.

Izby v hoteli sú označené ako „Deluxe izba“ s výhľadom na jazero (za príplatok) alebo na dolinu. Hotel ponúka aj niekoľko typov apartmánov – junior, deluxe, tatranský, novomanželsky a najluxusnejší označený ako prezidentský apartmán. Ubytovali nás v izbe s najväčším balkónom, so super výhľadom, čo viac sme si mohli priať.

Keďže sme cestovali s bábätkom pripravili nám na izbu všetko potrebné aj pre najmenšieho, ale zároveň aj najdôležitejšieho člena našej rodiny. Rýchlovarná kanvica, sterilizátor fliaš, kompletná detská kozmetika, dokonca aj detský župan, papuče a na uvítanie plyšový macko. Naozaj luxusné 🙂 Všetko krásne pripravené na posteli, aj toto oceňujem!

Izba bola dostatočne veľká, priestranná, bez problémov sme do nej zmestili cestovnú postieľku (hotel nám samozrejme ponúkol aj ich, ale my sme využili vlastnú) a stále bolo dostatok priestoru na hranie pre maličkú. Posteľ bola obrovská, pohodlná s veľkým počtom vankúšov a manželovi na požiadanie do pár minút zabezpečili aj anatomický vankúš. V obývacej časti sa nachádzal veľký gauč, dve kreslá, stolík, veľký televízor. Súčasťou izby bol aj kancelársky stôl so stoličkou (pripravený bol aj poznámkový blok, telefón s faxom). Pripojenie na internet bolo cez wifi po celom hoteli. Veľká vstavaná skriňa vo vstupnej časti v sebe skrývala aj mini bar, ktorý ponúkal veľmi široký sortiment alko a nealko nápojov. Trezor bol k dispozícií tiež. Ak hosť potrebuje oprať svoje oblečenie, stačí nechať v skrine v na to určenej časti svoj odev a hotel zabezpečí vypratie.

Kúpeľna bola priestranná, veľká, s vaňou, aj obrovským sprchovým kútom, nechýbal ani štýlový detský nočník s motívom macka uška, ktorý si naša maličká hneď zamilovala. Celá kúpeľňová časť bola z mramoru. K dispozícií sme mali župany, papučky, osušky, uteráky, malé uteráčiky.

Po každom opustení izby hotelové chyžné izbu skontrolovali a ak bolo potrebné niečo upratať hneď sa do toho vrhli. Uteráky menili niekoľko krát za deň, mala som pocit, že snáď po každom použití…. Taktiež kozmetiku a hygienické pomôcky dopĺňali neustále.

Pre milovníkov wellness sa v hoteli nacháda „zion spa luxury“ s rozlohou takmer 1300 m2. Do wellness zóny sa vstupuje veľkým preskleným schodiskom, kde už od prvého vstupu víta klientov mramorový luxus. Na recepcii sa klient zapíše a môže si užívať zaslúžený relax. Prvá časť wellness zóny je tvorená oddychovou zónou s bazénami, druhá je tvorená saunovým svetom. Pohľad na Štrbské pleso sme si užívali priamo z vnútorného bazéna, ktorého súčasťou bolo niekoľko typov hydromasážnych trysiek, ale aj z vírivky. Teplota v plaveckom bazéne je veľmi príjemná 28-30 stupňov, vo vírivke je o niečo teplejšia 34-38 stupňov. V celej SPA zóne sa neustále pohybuje personál, ktorý hosťom ponúka rôzne druhy drinkov i zdravých ovocných a zeleninových štiav. Saunový svet som si ja neužila, nakoľko deti sem majú vstup zakázaný, a ja som sa musela venovať našej maličkej. Manžel si ale odskúšal aj túto časť a bol spokojní. Veľa hostí si užívalo oddych na lehátkach, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a samozrejme jazero. Spa luxury zóna ponúka klientom širokú škálu relaxačných procedúr – masáže (aromatická, terapeutická, masáž horúcimi kameňmi,….), ošetrenie pleti (rôzne typy pleťových procedúr), nechýbajú ani masáže a zábaly rúk, nôh a nechtov.

A jedlo? To bolo jedným slovom vynikajúce. Ale tomu už je venovaný druhý článok – kulinársky zážitok v hoteli Kempinski. Ale pár riadkov si predsa len neodpustím. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov. Výber jedál je tak pestrý, že človek nevie, čo si má naložiť skôr. Raňajky sú podávané od 7 do 11, ale neustále všetko jedlo dopĺňajú, takže každý hosť si môže pochutnať na tom, na čo má práve chuť. Verte mi, taký výber som ešte nevidela. Naozaj tam bolo úplne ale úplne všetko! Večere sú servírované formou 3-chodového menu, alebo si ich nemusíte objednať a vyberiete si na večeru to, na čo máte práve chuť z Ala carte priamo v hotelovej reštaurácií.

Na záver by som chcela vysloviť veľké ďakujem mojim rodičom, za skvelý darček v podobe poukazu na pobyt v tomto skvelom 5-hviezdičkovom hoteli!

Pobyt si môžete rezervovať za najvýhodnejšiu cenu po kliknutí sem.

A aké hodnotenie by som udelila tomuto hotelu? Bez váhania môžem povedať, že 10 z 10, pretože tento hotel si skutočne zaslúži 5-hviezdičiek!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.