Jahodový koktail

0 378

Vynikajúci osviežujúci nápoj, ktorý bez obáv môžete ponúknuť aj svojmu dieťatku (my si na ňom pochutnávame už od 13.mesiacov). Na prípravu potrebujeme mlieko, jahody a cukor.

Najchutnejší je koktail pripravený z pravého kravského mlieka, ktoré si kúpite v mliečnom automate alebo v predajniach, v ktorých ponúkajú výrobky s označením „Predaj z dvora“. Ak použijete nepasterizované kravské mlieko deň vopred ho prevarte! Následne ho dobre vychlaďte a môžete sa pustiť do prípravy.

Budeme potrebovať dobre vyzreté jahody (čím viac tým bude koktail chutnejší, ja dávam na 3 poháre mlieka 2 poháre jahôd). Ak sú jahody krásne červené dobre vyzreté postačí nám na toto množstvo 1 PL trstinového cukru a troška vanilkového cukru. Jahody vložíme do mixéra, pridáme trocha mlieka, cukor a mixujeme na najvyššom stupni kým sa jahody dôkladne nerozmixujú. Následne pridáme zvyšok mlieka a ešte chvíľu mixujeme. Podávame v pohári ozdobené čerstvou jahodou.

Rovnakým spôsobom môžeme pripraviť koktail z akéhokoľvek druhu ovocia, ktoré máme radi.

Ak nemáte radi nepasterizované mlieko kúpte si plnotučné trvanlivé mlieko (odporúčam Barista od Raja alebo od Tami plnotučné, tie sú veľmi podobné klasickému kravskému mlieku, určite nekupujte lacné výrobky vyrobené pod značkou obchodných reťazcov).

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.