Svetové ocenenie za architektúru pre hotel Kempinski

0 469

Keďže nás hotel Kempinski nachádzajúci sa na brehu Štrbského Plesa oslovil na plnej čiare, rozhodla som sa venovať mu ďalší článok. Ako som sa dočítala na webe teraz.sk, tento úžasný 5-hviezdičkový hotel získal bronzovú medailu American Architecture Prize 2016 za architektúru a dizajn (orig. názov kategórie: Architectural Design / Heritage Architecture). Porota sleduje celý proces rekonštrukcie každého objektu od momentu návrhu až po skolaudovanie stavby. Porotu tvoria poprední dizajnéri, architekti a odborníci z radov univerzít z celého sveta.

Za celým návrhom stojí Slovák žijúci v Nemecku – Peter Černo, ktorého spoločnosť Cerno+Architekten sídli v Mníchove, ktorý sa rozhodol predložiť práve projekt obnovy Grand Hotela Kempinski High Tatras, ako cieľový po tom, ako ho oslovili organizátori tejto prestížnej súťaže. Rekonštrukcia hotela bola dokonečená v roku 2012.

Úlohou architektov bolo navrhnúť rekonštrukciu objektu so zachovaním prvkov historickej architektúry , a zároveň začleniť k historickej časti novovybudovaný komplex s prihliadnutím na okolitú prírodu. A to sa architektom dokonale podarilo.

Počas rekonštrukcie Grand Hotela Kempinski (zrekonštruovala sa aj pôvodná reštaurácia, tanečná sála, schodiská, balkóny)  bola tiež dobudovaná podzemná časť, novinkou bola výstavba komplexného SPA centra a nových apartmánov. Keďže hotel je národnou kultúrnou pamiatkou, kládol sa pri rekonštrukcií dôraz na zachovanie dobových prvkov a farebnosti omietok.

Zdroj: http://www.teraz.sk/slovensko/grand-hotel-kempinski-high-tatras-ziska/224674-clanok.html

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.