Cenovo dostupné riešenie, ako mať lepší spánok bez kúpy novej postele

0 249

Akokoľvek svoje deti milujeme, určite uznáte, že ich správna výchova nám dá veľmi často poriadne zabrať. Výsledkom takéhoto úsilia potom je, že v posteli často zaspíme skôr ako samotné deti. Menej si už ale uvedomujeme, že ešte viac vyčerpať a obrať nás o energiu na bežný život v rodine môže aj nekvalitná posteľ. Ako to celé ale vyriešiť, keď pred výmenou matracov musíme uprednostniť základné potreby našich detí, ktoré sú zo dňa na deň nákladnejšie?

Existuje jedno efektívne a cenovo dostupné riešenie, ako mať lepší spánok aj bez kúpy novej a drahej postele. Sú ním špeciálne vrchné matrace, vďaka ktorým si vylepšíte svoju aktuálnu posteľ bez práce.

Spánok na zlej posteli sa vám môže vypomstiť

Počet ľudí, ktorí trpia poruchami spánku sa podľa štatistík neustále zvyšuje. Krátkodobé dôsledky noci so zlým spánkom, od únavy až po migrény, sa často objavujú hneď, ako sa zobudíme. Bolesť chrbta, krížov, ramien a stuhnutosť krku patria k ďalším bežným príznakom postele, ktorá si s vaším telom až tak celkom dobre nerozumie. Možno tiež spíte na matraci, ktorý je príliš mäkký alebo tvrdý.

Nekvalitný matrac môže byť príčinou aj sťaženého zaspávania, rannej únavy či zhoršenia pozornosti počas dňa. Veľmi časté bolesti a stuhnutosť kĺbov môžete pritom pomerne jednoducho odstrániť nenáročnou výmenou opotrebovaného matraca za nový. Lepšie povedané, vylepšením vlastností aktuálnej výplne postele vrchným matracom.

Univerzálnym a cenovo dostupným vylepšením môže byť vrchný matrac

Tak, ako si môžete kvalitu spánku zlepšiť pravidelným vetraním miestnosti, v ktorej spíte a kúpou dobrej posteľnej bielizne. Veľmi podobným a nielen cenovo dostupným riešením zvýšenia pohodlia a hodnoty spánku – môžu byť aj spomínané vrchné matrace.

Ak vám aktuálny matrac ešte slúži, no jeho vlastnosti už nie sú na kompletnú oporu tela počas spánku dostačujúce, môžete ich vylepšiť výberom „toppera“. Zvoliť si zo širokej ponuky viete rôzne modely, ktorých účinky a výhody spočívajú v zložení najčastejšie používanej Visco, Body Care alebo pamäťovej peny.

Aby ste si vybrali naozaj správne, venujte pozornosť informácii, ktorá hovorí, že konkrétne matrace a použité peny spĺňajú normy Oeko-tex. Ide o medzinárodný testovací a certifikačný systém textilných materiálov, ktorým sa hodnotí ich zdravotná neškodnosť a vhodnosť pre vaše použitie.

Poskytuje vašej chrbtici dokonalú oporu

Opora chrbtice počas spánku je pri výbere matraca najdôležitejšia. Treba si ale uvedomiť, že najlepšiu oporu nášmu organizmu poskytne len model, ktorý je prispôsobený hmotnosti, veku a našej výške.

Pamäťové peny vo vrchných matracoch, ktorými sú vybavení aj jasní víťazi testov (z testmagazinu), vám prinesú dokonalý pocit pohodlia a beztiaže, pretože sa dokážu špecifickým krivkám tela dokonale prispôsobiť bez ohľadu na spomínané vplyvné faktory. Ak bude jadro tohto materiálu navyše perforované, nielen adaptácia organizmu a chrbtice, ale aj sviežosť prispejú ku kvalitnejšiemu spánku bez drahej výmeny celej postele.

Samozrejme, ak trpíte závažnými ochoreniami chrbtice, je lepšie svoje rozhodnutie konzultovať s odborným lekárom a investovať čas aj financie do kvalitného klasického matraca a zdravého životného štýlu.

Mimoriadne dobré skúsenosti máme s modelmi, ktoré nielen vydržia nápor celej rodiny s viacerými deťmi, ale tiež poskytujú oporu telu po niekoľkých rokoch používania.

Pre ešte väčší komfort je tiež vhodné, ak si zvolený model výplne postele vybavíte špeciálnym prešívaným poťahom, ktorý podporuje dobrý pocit pri kontakte s pokožkou a zvyšuje zároveň ochranu, odolnosť a pohodlie vrchného alebo klasického matraca.

Ak teda potrebujete vylepšiť svoju posteľ bez jej výmeny, vrchné matrace sú v tomto smere celkom dobrým riešením.

Zdroj obrázka: Africa Studio/Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.