Basmati ryža

0 521

Chcete si dopriať skutočne kvalitnú ryžu? Potom investujte do kúpy ryže basmati, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie na svete, pretože je plná minerálov z topiacich sa himalájskych ľadovcov. Okrem toho obsahuje aj vitamíny a ďalšie telu prospešné látky.

Je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom a cholesterolom, pre celiakov (je bezlepková), ľahko stráviteľná, má nízky glykemický index. Zrno tejto ryže je úzky a dlhé, má špecifickú vôňu, chuť po orieškoch.

Po zbere sa musí 2 roky sušiť (zrieť). Nasleduje jej čistenie, balenie a distribúcia do obchodov. Skladovať sa má na suchom a tmavom mieste. Často sa označuje ako kráľovná medzi ryžami.

Ja si tento druh ryže kupujem v Rakúsku od značky Uncle Ben’s. Príprava je jednoduchá. Stačí ju pred použitím vypláchnuť pod tečúcou vodou, zaliať horúcou vodou (na 1 pohár ryže dávam 1,5 pohára vody), pridať trošku soli, kvapku olivového oleja, priviesť do varu a za 10 minút sa môže podávať. Nikdy sa nelepí a chutí naozaj skvelo! Ako príloha je vhodná k akémukoľvek druhu mäsa.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.