Výhody nosenia detí v detskom nosiči

0 196

S nosičom toho zvládnete viac

Ak ste pred tehotenstvom žili s vašim partnerom aktívny život a chcete v tom pokračovať aj po narodení dieťaťa, rozhodne urobíte dobre ak investujete aj do detského nosiča. A kľudne hneď, veď na trhu sú aj nosiče vhodné pre najmenšie deti. Ak ale nad kúpou nosiča váhate, prezradíme vám pár výhod, ktoré nosenie detí v nosiči má.

Začneme tým, čo už sme naznačili: ak chcete pokračovať vo svojom aktívnom živote, nosič je v podstate nutnosť. Vďaka nemu budete mať oveľa väčšiu slobodu a možnosti v tom, kam sa s dieťaťom vyberiete. To vám môže pomôcť aj k tomu, aby ste sa po pôrode necítili izolovaná od spoločnosti.

Nadviažeme teraz na ten pocit „izolácie“, ktorý je pre čerstvú mamičku pochopiteľne nežiaduci. Keď sa k tomu pridá zdanie toho, že sa nestíhate poriadne postarať o bábätko a ešte aj o domácnosť, či podobné pocity, máte „zarobené“ na popôrodnú depresiu. S dieťaťom v nosiči zvládnete aj niektoré domáce práce, takže skôr predídete pocitom preťaženosti, či vyčerpanosti.

Pozitívny vplyv na dieťa

Samozrejme, nosenie v nosiči má pozitívny psychologický vplyv aj na vaše dieťa. Je totiž v najtesnejšom kontakte s vami ako jeho mamou a kedy je bábätko spokojnejšie ako práve v prítomnosti svojej mamičky?

V nosiči dieťa zároveň zažíva aj situácie, ktoré z kočíka nezažije. A neplatí to len z toho pohľadu, že s nosičom sa dostanete na miesta, kde by ste sa s kočíkom nedostali, ale aj vo všedné dni. Keď máte dieťa v nosiči, v podstate zažíva to isté, čo vy. Máte tak aj väčšiu kontrolu nad podnetmi, ktoré sa k vášmu dieťaťu dostanú. A ak sa dieťaťu v nosiči aj prihovárate, môžete prispieť k tomu, že sa váš drobec naučí skôr rozprávať.

Detské nosiče tak majú viaceré výhody. Umožnia vám ísť s vašim dieťaťom aj na miesta, na ktoré by to s kočíkom nešlo a nosič môžete využiť aj pri každodenných povinnostiach. A keďže v nosiči má s vami vaše dieťa oveľa bližší kontakt, pozitívne to prospieva na jeho psychologický vývoj.

Zdroj obrázka:

Autor: Natalia Deriabina / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.