Výživné supervoľby: 4 potraviny, ktoré revitalizujú pečeň a podporujú stratu telesného tuku

0 186

Preto, aby ste podporili zdravie tohto životne dôležitého orgánu a zvýšili zároveň stratu nadbytočného telesného tuku, mali by ste sa zamerať na potraviny, ktoré majú schopnosť pečeni v zachovaní jej dokonalého stavu pomáhať. Tu sú jednoduché a bežne dostupné supervoľby, ktoré nájdete aj vo svojej kuchyni.

1. Zelený čaj

Zelený čaj je už po stáročia chválený pre svoje zdravotné výhody a má to svoj dôvod. Štúdie ukazujú, že zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré sa nazývajú katechíny. Tie látky podporujú zdravie pečene a pomáhajú chrániť orgán pred toxickými látkami. Okrem toho, zelený čaj stimuluje metabolizmus a pomáha tuku rýchlejšie prechádzať cez pečeň, čo podporuje jeho stratu.

2. Citróny

Citróny sú bohaté na vitamín C a antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť pečeň a podporujú jej schopnosť spracovávať toxíny. Citrónová voda na lačný žalúdok môže pomôcť stimulovať vaše trávenie, podporiť detoxikáciu a prispievať k chudnutiu. Citróny tiež pomáhajú zvýšiť pocit sýtosti a regulovať tak príjem kalórií.

3. Cuketa

Cuketa je vysoko vodnatá zelenina, ktorá je nízka na kalóriách, ale vysoká na vlákninu. Táto kombinácia preto robí cuketu ideálnou potravinou aj pre tých, ktorí sa snažia schudnúť. Okrem toho, cuketa je bohatá na antioxidanty a protizápalové zlúčeniny, ktoré pomáhajú chrániť a podporovať zdravie pečene.

4. Orechy

Orechy sú bohaté na zdravé tuky, bielkoviny a vlákninu, ktoré zvyšujú pocit sýtosti a môžu tak pomôcť pri kontrole telesnej hmotnosti. Orechy tiež obsahujú látku zvanú arginín, ktorá pomáha pečeni detoxikovať telo, a glutation, ktorý je silným antioxidantom.

Vyberanie potravín, ktoré podporujú zdravie pečene a pomáhajú pri chudnutí, môže byť kľúčovým faktorom pre vaše celkové zdravie a blaho. Nájdite si preto na ich výber čas a zaraďte do svojho pravidelného jedálnička. Ich vzájomnou kombináciou si môžete vytvoriť množstvo lahodných a hlavne zdravých pokrmov.

Zdroj obrázka: Dionisvera/Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.