Nedajte zime šancu

0 406

V týchto zimných mesiacoch je dôležité venovať zvýšenú pozornosť oblečeniu našich detí. Treba myslieť už na tých najmenších, ktorí majú len niekoľko dní. Ak sa vyberiete von s malým len niekoľko týždňovým dieťatkom nemali by ste s ním vonku tráviť viac ako hodinu, ak teplota klesne pod 5 stupňov pod nulou. Do kočíka dieťatko vkladajte v perinke či zavinovačke, vložte ho do fusáku a vždy ho prikryte aj dekou a pridajte aj nánožník na kočík. Dobré je vložiť na dno vaničky kočíka aj vyteplenú podložku, ja som používala z ovčej vlny. Teplá čiapôčka nesmie chýbať v žiadnej výbavičke pre dieťatko, rovnako tak teplé ponožky a rukavičky. Body, teplý overal celkom postačia, ak dieťatku zabezpečíte dostatok tepla cez hore uvedené pomôcky.

Pri deťoch, ktoré nám už v kočíku neusedia nezabúdajte nielen na kvalitné oblečenie, ale aj na vyteplenú a nepremokavú obuv. Detičky, ktoré už samé behajú oblečte teplo, avšak myslite na to, že dieťatko bude neuástale v pohybe, takže pozor, aby sa rýchlo nespotilo.  Veľmi dobré je používať termoprádlo, ktoré odvedie pot, a zároveň zabezpečí dostatok tepla.

Pre deti je počas chladných dní ideálnym odevom zimná kombinéza či overal. Pod ktoré nakombinujete termoprádlo, teplé tričko, pančušky. Šál, čiapka, rukavice a kukla by mali byť neododeliteľnou súčasťou odevu každého malého drobca!

Väčšie deti nám už samé dokážu povedať, kedy im je teplo, či zima, malé detičky nám žiaľ nepovedia, keď im je zima.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.