Na čo sa zamerať pri výbere strešného boxu na vaše auto?

0 122

Je vám vaše auto zrazu malé?

Aké je riešenie tohto problému? Kúpiť väčšie auto? Aj to je možnosť, ale zmysel má skôr vtedy ak nedostatok priestoru vo vašom aute pociťujete na dennej báze a nielen pri cestovaní. A samozrejme aj vtedy ak vaše staré auto už pomaly „dožíva“.

Alternatívou pre rodiny, ktoré potrebujú väčší batožinový priestor v aute len pri spomínanom cestovaní, môže byť strešný box. Ten si môžete kúpiť alebo prenajať. Ak však cestujete pravidelne, rozhodne sa vám oplatí si strešný box rovno zakúpiť.

Spôsob uchytenia

Pre uchytenie strešného boxu na strechu vášho auta budete potrebovať aj strešné nosiče, na ktoré sa box uchytí. A práve spôsob uchytenia je tak jednou z prvých vecí, ktoré si treba pri výbere strešného boxu všímať. Musí byť samozrejme kompatibilný s vybranými nosičmi. Logicky však budete nosiče aj box kupovať spolu, takže predajca vám určite poradí.

Na výber budete mať určite z boxov s viacerými spôsobmi uchytenia. Najlepšie urobíte ak si ich v predajni vyskúšate, aby ste prišli na to, ktorý spôsob vám bude pri manipulácii s boxom najviac vyhovovať. Užívateľský komfort je totižto dôležitý aj pri strešných boxoch.

Rozmery a nosnosť

Čo sa rozmerov strešného boxu týka ak hovoríme o strešnom boxe ako o rozšírení batožinového priestoru kvôli kočíku alebo batožine, ktorá sa vám do kufra nezmestí, keď ho okupuje kočík, zaujímať vás budú kratšie strešné boxy. Tie sú totiž zväčša širšie a vyššie, takže sú ideálne práve pre tento typ batožiny.

Z rôznych veľkostí potom vyberajte podľa objemu nákladu, ktorý chcete v strešnom boxe prevážať. Nezabudnite v tejto súvislosti aj na nosnosť a to aj pri výbere strešných nosičov. Tie musia okrem nákladu zvládnuť aj váhu samotného boxu.

Všímať si samozrejme treba aj to, či nebude strešný box príliš presahovať mimo vašej strechy zozadu, či spredu. Vzadu by vám to mohlo komplikovať otváranie kufra auta a ak by bol výrazný presah vpredu (malý nevadí), zhoršoval by sa vám výhľad na semafory, či tabule na diaľnici.

Otváranie a zamykanie

V neposlednom rade je dobré pozrieť sa aj na otváranie a zamykanie strešného boxu. Čo sa otvárania týka, tie najlacnejšie sa otvárajú len z jednej strany, ale môžete si zakúpiť aj box s obojstranným a dokonca aj s trojstranným (z oboch strán + zozadu) otváraním. Platí pritom, že čím viac možností otvárania, tým pohodlnejší prístup k nákladu bez ohľadu na situáciu okolo auta.

Zamykanie a systém otvárania je tiež dobré „obzrieť si“ v predajni a rovno si ho aj vyskúšať. Okrem bezpečnosti totiž aj tu ide o komfort používania strešného boxu. A ten by mal byť čo najväčší.

Zdroj obrázka:

Autor: Bilanol / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.