Mamičky, nezabúdajte na seba

0 668

Po krásnom príchode nového člena do rodiny sa z matky stane primárna osoba, ktorá sa o miminko stará. Dieťa si vyžaduje mnoho pozornosti, času a energie a často sa stane, že žene už neostane žiadna extra sila na starostlivosť o seba. Zmeňte to a nájdite si aspoň chvíľu a postarajte sa o svoju pleť či vlasy.

Nádherná pleť

Mamičky, ak máte tú možnosť, že by z času na čas otec alebo starí rodičia dieťaťa zobrali vašu ratolesť na prechádzku, doprajte si tieto voľné chvíle pre seba. Postarajte sa o svoju pleť, ktorá je určite po náročných nociach unavená. Pravidelné ranné a večerné čistenie by ste nemali v žiadnom prípade podceňovať, no keď máte extra čas, doprajte si precíznu masáž pleti s kvalitnými olejmi či krémami. Podľa typu vašej pleti si zvolíte vhodný produkt a už si len užijete voňavý účinok. Pri masáži nezabúdajte a nevynechávajte ani oblasť dekoltu.

Vlasy – koruna krásy

Keď už si nájdete malú chvíľku na seba a stredobodom pozornosti nie je vaše dieťa, ale vy, sú na rade vlasy. Ak nemáte doma k dispozícii žiadne špeciálne masky na vlasy, je na čase to zmeniť a zásobiť sa produktami na úrovni. Vy najlepšie viete, aký typ vlasov máte a podľa toho si vyberiete aj vhodný produkt. Je rozdiel, či máte farbené, suché, kučeravé vlasy, či potrebujete nabrať na objeme, alebo skôr túžite po podpore rastu vlasov. Aj podľa tohto sú masky na vlasy rozdelené a zvoľte si tú správnu pre vás.

Po umytí vlasov si vyčleňte pár minút na pôsobenie masky a počas toho si môžete nalakovať nechty či upraviť obočie. Niektoré masky je nutné zmyť, ďalšie sa len nechajú vstrebať. Materská dovolenka alebo aj starostlivosť o staršie dieťa nemusí vždy znamenať to, že zabudnete sama na seba. Nemusíte stráviť v kúpeľni hodiny týždenne, stačí vám pár efektívnych minút so správnymi produktami a efekt sa dostaví. Nezabudnite, že šťastná a spokojná matka znamená šťastné a spokojné dieťa.

Zdroj obrázka:

Petrovicheva Mariia / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.