Letná dovolenka v Chorvátsku v hoteli Pinija

0 385

Tak ako po iné roky, aj tento rok sme strávili letnú dovolenku v Chorvátsku. Keďže naša malá princezná už má 17.mesiacov bolo cestovanie oveľa zaujímavejšie, a aj na dovolenku sme sa tešili oveľa viac ako minulý rok (minulý rok sme boli až na konci augusta a mali sme ešte len 7.mesiacov, ale zvládli sme to na výbornú).

UBYTOVANIE V HOTELI

Vybrali sme si 4-hviezdičkový hotel Pinija v malom mestečku Petrčane, ktoré je od Zadaru vzdialené len 7 kilomentrov. Hotel ponúka ubytovanie v izbách – Clasic, Premium (tie sú dva druhy 2-lôžkové a 3-lôžkové s možnosťou až 2 prísteľok), v rodinných izbách a v hotelovej Suite. Každá izba je vybavená novým nábytkom, klimatizáciou, nechýba ani minibar, TV a vlastná kúpeľňa s wc. Niektoré izby sú orientované na more, iné do parku, alebo nad parkovisko. Rozdiel v izbách je najmä v rozlohe. Za balkón a morskú stranu si účtujú príplatok.

My sme si vybrali Suitu Premium pre 3 dospelé osoby a bábätko, s terasou a výhľadom na morskú stranu. Mali sme dve priestranné, oddelené izby, jednu s manželskou posteľou, druhú obývaciu s rozkladacím gaučom. Obe miestnosti boli veľmi priestranné, vedľa manželskej postele sme bez problémov zmestili aj našu cestovnú postieľku, a v izbe bolo stále dostatok priestoru. Kúpeľňa bola taktiež priestranná – dve umývadla, veľký sprchový kút, dostatok odkladacieho priestoru a wc.

Ako sme sa dozvedeli od ubytovaných hostí, izba s označením Clasic je veľmi maličká – len posteľ, nočné stolíky, malá pohovka, skrine a kúpeľňa, že je naozaj určená iba pre 2 dospelé osoby, ak by mali dieťa asi by sa ani nezmestili do danej izby. Takže ak by ste chceli ísť do tohto hotela určite odporúčam v prípade, že budete cestovať s deťmi izbu s označením Premium pre 3 osoby, aby ste mali dostatok komfortu a priestoru pre každého člena rodiny.

STRAVOVANIE V HOTELI

Hotel ponúka hosťom raňajky, obedy a večere, záleží len od hosťa, ktorý druh stravovania zvolí. Ja osobne by som privítala all inclusive služby, pretože človek má k dispozícií pitný režim po celý deň a takto si ho musí priplácať. Radšej by som si to priplatila už pri objednaní ubytovania, ale táto služba zatiaľ nie je v hoteli dostupná. A jedlo v hoteli, vynikajúce, nechýbali ryby, veľký výber ovocia a zeleniny, mäso, cestoviny, skrátka všetko na čo máte chuť – samotný článok bude venovaný stravovaniu v hoteli Pinija (už na ňom pracujeme).

HOTELOVÉ SLUŽBY A OKOLIE

Každý deň bolo zabezpečené upratovanie, a upratovačky automaticky každý deň vymenili všetky uteráky, posteľnú bielizeň podľa potreby. Priamo v hoteli je tiež zubná ambulancia, pre prípad, že by mal hosť bolesti zubov. Dole pod hotelom sú tiež obchodíky (s oblečením a suveníry).

V hoteli sa nachádza fitness centrum, vnútorné bazény, vonkajší bazén, nechýbajú masáže aj priamo na pláži. Na pláži je plážový bar, ďalší bar je hore na prvom poschodí pri bazénoch, nechýba ani lobby bar.

Parkovanie v hoteli je zadarmo, nie je však strážené kameramí, ale do komplexu sa vstupuje cez rampy, takže cudzí ľudia by sa k autám nemali dostať.

Pre deti bol každý deň pripravený animačný program, animátori sa neustále snažili vymýšlať nové hry pre deti a každému sa venovali.

Recepčné, čašníci, kuchári, chyžné, skrátka každý, s kým sme prišli do kontaktu bol milý, ochotný, a vždy usmiaty, čo hodnotím ako veľké plus.

Hotel je situovaný priamo na pláži, takže pre rodiny s deťmi je najideálnejšou voľbou. Hotelový rezort je uzavretý, takže každý hosť tu má dostatok pohodlia a súkromia. Pláž priamo pred hotelom je kamienková s betónovými platňami, ale nechýbajú ani vstupy pre malé deti cez malé kamienky. Ďalšie pláže sa nachádzajú z druhej strany hotela, tie už ale nie sú ohradené, tie sú dostupné aj pre ostatnú verejnosť.

Celkovo hodnotím hotel veľmi pozitívne, určite sa sem ešte vrátime!

Verím, že sa počas leta do Chorvátska dostaneme ešte raz 🙂

PS: určite Vám odporúčam sledovať náš web aj naďalej, pretože v hoteli sme stretli hokejovú legendu, ktorej bude venovaný najbližší článok!!!!

Hotelu udeľujem 8.9 bodov z 10, nakoľko v Chorvátsku je to zatiaľ najlepší hotel, aký sme navštívili!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.