Korona, iba taká vymyslená choroba

0 477

Korona, vymyslená choroba. Žiadna korona tu nie je, do hrobov dávajú prázdne truhly bez ľudí alebo truhly plné kameňov. A ak tú našu vymyslenú koronu aj niekto náhodou chytí, tak ju bez problémov za pár dní porazí, veď je to len obyčajná chrípka, nič viac, nič menej. Aj takéto a ďalšie podobné vety počujeme okolo seba každý deň.

Áno, áno, áno, presne toto neustále počúvame.

A viete čo Vám poviem? Už nemôžem tie bludy počúvať! Je mi z toho zle!!!

Tá vymyslená korona, COVID-19 nám zobrala nášho dedka-pradedka. Áno mal 87 rokov, ale pobral sa na druhý svet veľmi rýchlo…. V pondelok mu antigenový test potvrdil pozitívny výsledok a v sobotu z nemocnice oznámili tú najhoršiu možnú správu. Dedko-pradedko zomrel na ťažký obojstranný zápal pľúc. Chudák, taký dobrý človek to bol a zomrel celkom sám v nemocnici, nikto nemohol byť pri ňom, v posledných ťažkých chvíľach nemohol mať nikoho blízkeho pri sebe, strašné! Predstavte si nemali sme ani výnimku, ako jeden privilegovaný nemenovaný pán, ktorí sa tiež dostal do nemocnice a behali tam za ním jeho „osobné opatrovateľky“ a starali sa o neho. O nášho pradedka sa nemohol postarať nikto blízky, nemali sme ani žiadne informácie o jeho zdravotnom stave, skrátka nič, jediné čo nám personál povedal je: ŽIJE, ale len do soboty,…. potom už len zavolali tu najsmutnejšiu správu: ZOMREL, covid ho zabil, žiaľ….

A viete čo, nielen dedko-pradedko mal COVID, predstavte si pozitívny je aj môj svokor a švagrina, tí mali príznaky, ale zvládli to s Božou pomocou. V priamom kontakte s nimi boli aj moji rodičia a predstavte si, obaja sú POZITÍVNY. Našťastie príznaky nemajú, aspoň zatiaľ. Už sa musíme len modliť, aby to zvládli aj oni, bez ujmy na zdraví. My s mužom sme našťastie NEGATÍVNY, aj keď sme boli v priamom kontakte so všetkými.

Poviem Vám, tá vymyslená korona sa v našom meste šíri nekontroľovateľnou rýchlosťou. V škôlke, do ktorej chodí naša dcérka bolo 10 zamestnancov pozitívnych. Zatvorené sú už aj ďalšie škôlky, takisto preto, že zamestnanci majú koronu. A v manželovej rodine nielen jeho otec a sestra, ale aj teta a bratranec, a ktovie kto ďalší….. Skôr ako „zavítala“ korona do našej rodiny, zažili podobnú bolestnú skúsenosť aj v rodine mojej sesternice. Jej manželovi zomrela na koronu babka, ich babka-prababka. Celý domov sociálnych služieb bol nakazený, a žiaľ niektorí na to doplatili životom.

Viete čo je najhoršie? Že lekár (nie priamo lekár, ale jeho sestrička), ktorému môj otec telefonicky oznámil, že bol v priamom kontakte s človekom chorým na covid povedali, že otec má ísť do práce a za pár dní ísť len na antigénový test, že keby chce každý takto zostať v karanténe ako my, tak, že by bol asi každý doma. Choré, keď lekár niečo takéto povie. Keby bol išiel môj otec aj s maminou do práce, tak mohli koronu šíriť ďalej (veď nemali príznaky) a ochorieť mohli ďalší. Našťastie nás ale kontaktovala pani z Úradu verejného zdravotníctva, ktorá povedala, že musíme zostať v karanténe všetci a ísť na PCR test! Našťastie!

Ak stále máte pocit, že korona neexistuje, že tu nie je, tak Vám poviem jediné. NIKOMU NEPRAJEM NIČ ZLÉ, ale pozrite si občas zábery z nemocníc a možno potom pochopíte, že situácia je naozaj zlá, veľmi zlá a každý deň sa žiaľ zhoršuje. A nielen na Slovensku, ale v celom svete.

Naše nemocnice sú na tom hrozne aj bez korony a keď si predstavím, ako to tam vyzerá teraz… nezávidím ani pacientom, ale ani lekárom, ktorí každý deň nasadzujú vlastné životy pre druhých!

Klobúk dole pred lekármi, ktorí pracujú v nemocniciach a bojujú o životy druhých!

Nosiť rúškom prekryté ústa a nos je podľa mňa to najmenej, čo môžeme pre seba a svoje okolie spraviť! NIE, VÔBEC TO NIE JE HANBA!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.