Jesenné aktivity s deťmi, ktoré si obľúbia aj tie vaše

0 175

Šarkany, gaštany a jesenné dekorácie

Čo si z detských aktivít ako prvé vybavíte pri predstave jesene? Jednoznačne púšťanie šarkanov! A tak ako púšťanie šarkanov v detstve bavilo vás, bude baviť aj vaše deti. Mimochodom, so šarkanom sa zabavíte aj počas upršaných dní. Že vám to nejde do hlavy? Na mysli predsa máme výrobu vlastného šarkana!

Ďalším typickým znakom jesene a ďalšou aktivitou, ktorá spája čas strávený vonku s časom doma počas sychravých dní, sú gaštany. Keď bude pekne, môžete ich s vašimi deťmi nazbierať a keď bude škaredo, môžete popustiť uzdu svojej fantázii a spoločne z gaštanov vytvoriť napríklad rôzne zvieratká.

Podobne ako gaštany je na tom aj výroba rôznych jesenných dekorácií. Lístie, orechové škrupiny, konáriky, to všetko sa môže na tento účel hodiť. Nezabudnite, že viac ako na vzhľade dekorácie záleží na tom, aby mali vaše deti radosť z toho, že niečo samé alebo s vami vytvorili.

Odtlačky listov a herbár

A čo odtlačky listov? Tie si tiež isto pamätáte z detstva. Zozbierané lístie sa natrie vodovými farbami a odtláča sa na výkres. Pre deti je to skvelá zábava, len nezabudnite nejako ochrániť stôl a dajte deťom staré oblečenie, pretože určite nie všetka farba skončí na listoch a na výkrese.

Alebo si s vašimi deťmi založíte herbár? Iste, nejde o vyložene jesennú aktivitu, ale kedy sú napríklad listy najkrajšie? No predsa na jeseň! Okrem toho doň môžete pridať suché byľky rastlín alebo aj rôzne plody.

No čo, zaujalo vás niečo z našich tipov? Pevne veríme, že áno a hlavne, že to, čo vyberiete, zaujme aj vaše dieťa. Ako sme povedali v úvode, koniec leta a príchod jesene neznamená začiatok smútku a nudy, ale môže vám priniesť množstvo aktivít pre spoločné chvíle so svojimi deťmi. A to je predsa to hlavné.

Zdroj obrázka:

Autor: Irina Wilhauk / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.