Humno v Tatranskej Lomnici

0 368

Reštauráciu Humno v Tatranskej Lomnici asi nie je potrebné špeciálne predstavovať, nakoľko ju navštívi snáď každý, kto zavíta do Tatier. Obľúbená reštaurácia, ktorá okrem dobrého jedla ponúka aj skvelú zábavu pre mladých i skôr narodených. Toto miesto patrí medzi najobľúbenejšie diskotékové kluby na Slovensku. 

Do tohto podniku zavítame vždy keď sme v Tatrách. Musím hneď na úvod povedať, že pred troma rokmi sme tu zažili nemilé prekvapenie, keď sme sa tu chceli po lyžovačke najesť čašníčka nám oznámila, že jedlo nedostaneme, pretože kuchár práve odišiel. Reštaurácia bola plná do posledného miesta a kuchárovi zjavne došli sily a vzdal to. Po pravde ani sa nečudujem, ak ich bolo v kuchyni málo a roboty veľa tak už mali toho určite dosť.

Pri poslednej návšteve v apríli 2016 sme sa už ale opäť najedli, takže môžem opäť napísať našu skúsenosť.

Cesnaková polievka bola zjavne pripravená nie z vývaru ale z bujónu, ale veľké množstvo cesnaku, ktoré obsahovala jej dodávalo výraznú cesnakovú chuť. Plus syr a šunková saláma boli tiež OK. Manžel si dal bravčovú panenku, ktorá žiaľ nebola ničim výnimočná (mäso nebolo šťavnaté a ružové, ale úplne udusené) ale zjesť sa dala, len nebola žiadnej extra výraznej chuti. Tiež môj burger bol síce vzhľadovo pekný s čerstvou zeleninou a hranolkami, ale mäso bolo slabo ochutené a bol ho taký menší kúsok. Mne ako žene to stačilo ale pre chlapa by to bola asi slabšia porcia. Tento krát sme sa aj s manželom zhodli, že jedlo už nebolo také ako kedysi. Hodnotila by som túto našu návštevu a hlavne konzumáciu jedla ako bežnú, ničim výnimočnú, taká klasická reštauračná strava. Za tie roky sa tu v podstate nič nezmenilo čo sa zariadenia týka, všetko je celé roky rovnaké. Pribudlo tu však nové auto, ktoré visí na reťazách priamo v strede reštaurácie. Obsluha bola milá a čakali sme len malú chvíľu kým nám jedlo pripravili.

Ak by som mala hodnotiť cenu vs jedlo, tak cena je tu na Tatranské pomery veľmi priaznivá, burger stál necelých 7 euro čo mi prišlo ako dobrá cena. Ostatné ceny som si po pravde nevšimla.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.