Grand hotel KEMPINSKI HIGH TATRAS – GRAND RESTAURANT

0 666

O tom, že Grand hotel Kempinski na brehu Štrbského Plesa patrí medzi naše obľúbené hoteli asi hovoriť nemusím….

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa sem vždy radi vraciame je znamenitá kuchyňa. Deň začíname jedinečnými raňajkami s veľmi širokou škálou jedál a deň vždy zakončíme večerou, či už si vyberieme jedlo z Večerného menu, alebo si zvolíme 3-chodové menu.

Ako som už spomenula, deň začíname výdatnými raňajkami. Aj keď ide o 5-hviezdičkový hotel na raňajkami môžete prísť aj v pyžame tu neplatí žiadna etiketa, ako aj vo väčšine ďalších hotelov, raňajky sú neformálne. Raňajky sú vždy veľmi bohaté. Hneď pri príchode nám ponúknu čerstvé domáce šťavy z ovocia a zeleniny, pripravený je stôl s nealko (minerálne vody, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, káva, sypané čaje,…) a alko nápojmi (šampánske, červené a biele víno). Švédske stoly sú skutočne veľmi pestré. Tvorí ich teplý bufet – vajíčka na rôzne spôsoby, rôzne druhy párkov, slanina, grilovaná zelenina, varená zelina, dusená zelenina, plus šéfkuchár neustále pripravuje priamo pred hosťami najrôznejšie pokrmy. Studený bufet je rovnako veľmi bohatý, rôzne druhy salám, šuniek, pršuty, niekoľko druhov syrov, rôzne nátierky,…. Nechýbajú ovocné a zeleninové šaláty. Čerstvé ovocie a zelenina. A stôl s pečivom je tiež veľmi pestrý, rožky, bagetky, chlieb, skrátka všetko na čo si len spomeniete. Plus bufet pre najmenších. A omnoho viac….Je toho toľko, že človek nevie čo skôr vyskúšať.

Ak chcete nazrieť do Grand Restaurant počas raňajok pozrite si nasledovné video…

A ako sa deň blíži do svojho konca nevieme sa dočkať večere. Pri večeri už ale platia pravidlá obliekania tzv. Smart Casual dress code. Z jedálneho lístka určite stojí za to vyskúšať Tradičné slovenské bryndzové pirohy, ktoré sú špecialitou šéfkuchára a sú skutočne vynikajúce. Ak si vyberiete variantu v podobe 3-chodového menu, tak večera zahŕňa polievku alebo predjedlo, špecialitu šéfkuchára a nechýba ani sladká bodka na záver v podobe dezertu. Fantastické ručne vyrábané čokoládové pralinky dostane každý hosť ako bonus pri platení (len sa podpisuje účtenka, všetko sa pripisuje na izbu). Každé jedlo, ktoré nám tu naservírovali bolo fantastické a skutočným pohladením chuťových pohárikov. Jediným problémom je skôr to, ktoré jedlo si vybrať, pretože všetko je vždy prvotriedne.


Mne sa slinky zbiehajú už len keď si spomeniem na tento hotel, veď posúďte sami, tie jedlá vyzerajú fantasticky, sú nielen krásne nasrvírované ale chutia božsky….

Prepadol Vás hlad v neskorých nočných hodinách? Žiadny problém, stačí zavolať na recepciu a jedlo Vám pripravia podľa Vašich predstáv a naservírujú priamo na Vašej izbe. Kuchyňa tu funguje nepretržite počas 24-hodín, takže nemusíte mať obavu, že budete hladný! Vyskúšať môžete domáci burger s domácimi hranolčekmi a čučoriedkovú omáčku.

autor: MS

V LOBBY LOUNGE & BAR stojí za to vyskúšať tvz. ČAJ PRE DVOCH, ktorý obsahuje Čaj Kempinski alebo kávu Lungo Kempinski a k tomu Vám naservírujú sendviče s výberom zákuskov.

V hoteli nezabúdajú ani na najmenších. Už pri raňajkách je pripravený bufet určený deťom, na ktorom nechýbajú rôzne detské kaše, pudingy, cereálie, mlieko, palacinky a niekoľko druhov detských príkrmov, ktoré si môžu vziať rodičia pre dieťatko na izbu.

Na detičky nezabúdajú ani pri večeri, deti do 6-rokov majú menu gratis (polievka, hlavné jedlo a dezert), ceny jedál pre deti od 6 do 12.rokov sú uvedené v Detskom menu, ktoré samozrejme obmieňajú. Aktuálné detské menu si môžete pozrieť na obrázku nižšie.


Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.