Detská perinka

0 493

Život novonarodeného dieťatka bez detskej perinky si naše mamičky a staré mamy pred pár rokmi nevedeli predstaviť. Malé bábätko, ktoré sa samo nedokáže zohriať potrebuje dostatok tepla, a to mu zabezpečovala počas chladných dní a nocí práve detská perinka. 

Dnes už mnohé mamičky ani netušia, čo je to klasická perinka z peria. Ak nejakú používajú tak maximálne zavynovačku, pričom väčšina mamičiek dieťatko tepleješie oblečie a počas spánku ho prikryje teplou dekou či prikrývkou.

Ja som používala klasickú perinku až do skončenia 3.mesiaca nášho bábätka. Počas prvých 2 mesiacov som maličkú do perinky balila tak počas dňa, ako aj v noci. V treťom mesiaci sme už postupne počas dňa boli aj bez perinky, ale ak sme boli mimo perinky dlhšie malá maličká studené ručičky, tak sme sa opäť zabalili.

Ručičky som maličkej do perinky nebalila, lebo s ručičkami stále potrebovala hýbať a aj počas dojčenia sa ma stále ručičkami dotýkala.

V bytovom textíle som zakúpila tzv. angín, od starkej som dostala klasické perie z hús a v čistiarni peria nám ho prečistili a naplnili do angínu. Perinka tak bola hotová za pár dní. Následne som už len v detskom obchode zakúpila klasickú návliečku na perinku o rozmere 70×70 cm.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.