Čas, ktorý dáva vášmu telu zabrať

0 365

Šťastný nový rok! Veríme, že to bolo skvelé sviatočné obdobie, ktoré ste si vyplnili tým, čo je vášmu srdcu najpríjemnejšie. Stôl plný jedla, exotického ovocia a cukroviniek. Harmónia pokoja a spoločných chvíľ strávených v kruhu najbližšej rodiny. Máte z toho všetkého veľmi dobrý pocit až na jednu vec. Dopriali ste si všetky lahôdky, ktorým bolo ťažké odolať, no prichádza čas, kedy sa potrebujete opäť dostať do formy a byť fit. Viete, že to nie je jednoduché a občas aj náročné.

 Aj zima dáva vášmu telu zabrať. Chladné počasie, vietor, dážď, sneh a veľmi veľké výkyvy teplôt. Takéto podmienky nepôsobia práve blahodarne ani váš imunitný systém, dýchacie orgány a pokožku. Ako sa teda v novom roku správne stravovať a nabrať nový dych? Nechajte sa inšpirovať aspoň zopár radami.

Prírodné produkty

Väčšina z vás asi spotrebovala viac alkoholu a potravín bohatých na tuky, ako je v priebehu týchto dní obvyklé. Je čas očistiť telo od škodlivých látok. Prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť je začať každý deň s pohárom vody a citrónom, či už balená, prevarená alebo vlažná je to fantastický detox pre organizmus. Nakoniec sa vám za to poďakuje v prvom rade vaše telo. Vieme, že o účinkoch citrónovej vody sa toho v poslednej dobe píše naozaj veľmi veľa. Ľudia sú rôzni a ich telo reaguje na konkrétne veci inak, preto sa nenechajte odradiť, ak sa vám hneď nepodarí zlepšiť aktuálny stav, aspoň to vyskúšajte. Keď vám to predsa len nepôjde môžete sa spoľahnúť na prospešné účinky rýchleho chudnutia. Neškodné podporné prostriedky, väčšinou na prírodnej báze, presne vedia ako vám dopomôcť k vysnívanej postave.

Zdravý pohyb

Aj keď máte tendenciu sa v tomto mrazivom počasí vyhýbať fyzickej aktivite, oveľa lepším prínosom pre váš organizmus bude, ak sa naozaj začnete hýbať. Aktivita vám rozprúdi krvný obeh, energiu, zlepší metabolizmus a v neposlednom rade aj náladu. Určite sa nájde nejaký ten slnečný deň aj v týchto časoch. Nepremárnite ho a urobte si malú prechádzku do prírody. Zbavíte sa tak nadbytočných kalórií z vianočných dobrôt aj zimných depresií. Ak by bolo vonku predsa len príliš chladno, zacvičte si v pohodlí domova alebo posilňovni.

Jednoduchá strava

Doprajte telu menšiu pauzu od ťažkých jedál. Vieme, že to nemusí byť hneď tak ľahké, no buďte troška viac ambiciózny a výsledky sa s pevnou vôľou dostavia veľmi rýchlo. Viete, že zelená káva prospieva vášmu zdraviu a pritom nemáte pocit, že si musíte odoprieť aj túto radosť. Skúste ešte zdravé ryby, čerstvú zeleninu upravenú podľa vašich predstáv. Pokiaľ chcete dosiahnuť minimum a opäť dostať telo do požadovanej veľkosti, je potrebné začať a zotrvať.

Okrem toho by ste sa mali obliekať primerane k počasiu. Módne trendy sú dôležité, no zdravie asi tiež, preto si ho chráňte aj týmto spôsobom. Tiež sa snažte tráviť čo najviac času s ľuďmi, ktorí sú príjemní, priateľskí a cítite sa v ich spoločnosti dobre. Určite si potom poviete, že to všetko za to naozaj stálo.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.