Ako sa starať o oblečenie vášho dieťatka?

0 125

Aký prací prostriedok použiť a prať detské oblečenie samostatne?

Samozrejmosťou je, že zakúpené oblečenie treba vyprať predtým, než ho prvýkrát oblečiete vášmu drobcovi. A to bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Stále však platí, že treba dbať o to, či kupované detské oblečenie spĺňa potrebné certifikáty a normy. Prvotné vypranie je však dôležité aj tak.

Bez ohľadu na to, či ide o prvé pranie, alebo nie, dôležitý je výber pracieho prostriedku. Kvôli spomínanej citlivosti detskej pokožky je dobré siahnuť po prostriedku určenom priamo pre deti. Môžete tak predchádzať rôznym alergickým reakciám alebo ekzémom. Výhodou je, že v súčasnosti je na trhu veľké množstvo takýchto prostriedkov, takže rozhodne je z čoho vyberať.

Keď už sme spomenuli špeciálny prací prostriedok, zrejme vám napadlo, že to si pri detskom oblečení žiada oddelené pranie. Alebo môžete oblečenie celej rodine prať v pracom prostriedku určenom pre detské oblečenie, na tom nie je nič zlé. Avšak ak má vaše dieťa extra citlivú pokožku, či rovno aj nejaké kožné problémy, jednoznačne by ste mali zvoliť oddelené pranie.

Ako pristupovať k výberu pracieho programu a k sušeniu, či žehleniu?

Čo sa týka výberu pracieho programu, pochopiteľne sa treba riadiť odporúčaniami výrobcov. Ak vám však máme aj my poradiť, tak skúste neprepĺňať práčku, aby sa prádlo lepšie vypralo a zároveň, aby ste zamedzili opotrebovaniu jemných látok. Pri deťoch s extra citlivou pokožkou je dobré pridať aj druhé plákanie, aby sa z vlákien oblečenia odstránili naozaj všetky zvyšky pracieho prostriedku.

A čo sušenie a žehlenie? Pristupovať k týmto dvom činnostiam môžete rovnako ako pri svojom oblečení. Výhodou sušenia v sušičke okrem iného je aj to, že sušička nahrádza hygienický efekt žehlenia, takže ak máte a používate sušičku, žehliť detské oblečenie výlučne kvôli hygiene nemusíte.

Zdroj obrázka:

Autor: Ivanova Ksenia / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.