Aké aktivity vymyslieť deťom cez horúce letné dni?

0 430

Vysoké teploty a agresívne slnko vadí najmä starším ľuďom a malým deťom. Malé deti, ktoré ešte nevedia rozprávať, dávajú plačom najavo svoju nespokojnosť. Ak ešte kojíte, neodporúčame vám tráviť čas na agresívnom slnku. Neohrozujete len svoje zdravie, ale aj zdravie svojho dieťatka.

Ak už ale máte väčšie detičky, aké aktivity by ste im mohli vymyslieť cez letné horúce dni? Skúste napríklad tieto.

Piknik pod strechou

Aby vaše ratolesti neboli vystavené priamemu slnečnému žiareniu, ale zároveň boli na vzduchu, skúste vymyslieť piknik na betónovej ploche, najlepšie pod prístreškom. Vezmite si deku, nachystajte si nejaké maškrty, ktoré vaše deti milujú a šantite spolu. Pokojne si zoberte aj vankúše, poprípade deky. Zahrajte si vankúšovú vojnu, stavajte bunkre, skladajte nenáročné detské puzzle, ale pozor na jedlo. Pri šantení sa môže ľahko stať, že zvyšky jedla sa nalepia buď na hračky, alebo na oblečenie detí.

Osvieženie vodou a loptové hry

Ak máte na záhrade ostrekovače alebo len tak pohodenú hadicu, zapnite vodu a osviežujte sa. Napríklad na takých futbalových ihriskách bývajú často zapnuté ostrekovače, ktoré ho zavlažujú. Choďte sa s deťmi vyblázniť na takéto miesto. Behajte krížom-krážom po ihrisku a osviežujte sa touto vodou. Neskôr sa môžete zahrať aj nejakú loptovú hru.

Hrajte sa na pieskovisku

Ktoré dieťa nemiluje hranie sa v pieskovisku? Chodievajte s detičkami pravidelnejšie na detské ihriská, poprípade ak máte pieskovisko doma, chodievajte naň vždy poobede. Vtedy nie je slnko až také intenzívne. Nezabúdajte však svojmu drobcovi dávať na hlavičku klobúčik/ čiapku. Ak pôjdete na dovolenku k moru, na miesto, kde bude váš drobec stavať svoj hrad z piesku, umiestnite slnečník. Najobľúbenejšie 3D puzzle si na pláži síce nepostaví, na hotelovej izbe však áno.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.